Dom i Budownictwo

Oświetlenie LED
Dom

Oświetlenie LED – wydatek czy oszczędność?

Nie ulega wątpliwości, że oświetlenie LED jest dziś jedną z najpopularniejszych form oświetlania mieszkania. I trudno się temu dziwić – to wyjątkowo oszczędne rozwiązanie, wokół którego powstało naprawdę wiele mitów. Jeśli zatem właśnie kupiłeś mieszkanie i zastanawiasz się nad najlepszymi rodzajami instalacji oświetleniowych, trafiłeś w odpowiednie miejsce! W tym artykule dowiesz się, czym właściwie jest oświetlenie LED i ile tak naprawdę kosztuje. Przekonasz się także, że nie jest to tak drogie rozwiązanie, jak mogłoby się wydawać. Przedstawimy Ci również, z czego wynikają mity dotyczące kosztów oświetlenia LED. Zainteresowany? Wspaniale. W takim razie serdecznie zapraszamy do lektury!

Czym jest oświetlenie LED?

Jak zostało wyżej wspomniane, oświetlenie LED to obecnie jedna z najbardziej popularnych metod oświetlania mieszkania. Czym jednak jest ten rodzaj instalacji i co oznacza skrót LED? To, innymi słowy, „Light Emitting Diode”, czyli po prostu „dioda emitująca światło”. Jak widać w samej definicji oświetlenia LED nie ma absolutnie niczego skomplikowanego, więc nie ma się czego bać! W dalszej części artykułu dowiesz się co nieco na temat historii oraz żywotności omawianego przez nas zagadnienia.

Likwidacja żarówek tradycyjnych

Mówi się, że oświetlenie LED zrobiło swego rodzaju rewolucję na europejskim rynku oświetleniowym. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że za jego sprawą zaczęto wycofywać z produkcji tak zwane żarówki tradycyjne. Krok ten podjęto w oparciu o brak energooszczędności tradycyjnego oświetlenia – wszak nie od dziś wiadomo, że oświetlenie LED jest rozwiązaniem znacznie lepszym i, na dłuższą metę, o wiele tańszym. Wróćmy jednak do meritum – ze sklepowych półek w pierwszej kolejności zniknęły żarówki 100-watowe oraz żarówki wyróżniające się matowym szkłem. Następnie wycofano z produkcji żarówki 75-watowe, a jeszcze później – 60-watowe.

Czy oświetlenie LED jest drogie?

Zapewne trafiłeś tu z tego względu, że szukałeś informacji na temat kosztów oświetlenia LED. W Internecie krąży bowiem wiele mitów sugerujących, jakoby ten rodzaj oświetlenia był drogi. To poniekąd prawda… ale tylko poniekąd! Otóż oświetlenie LED przy zakupie faktycznie może wydawać nam się droższe. Wszak nie ulega wątpliwości, że diody te są droższe, niż inne metody oświetlenia. To jednak dość wąskie myślenie, które nie uwzględnia innych aspektów oświetlenia LEDowego. Otóż po kilku miesiącach stosowania omawianego przez nas zagadnienia z całą pewnością zauważysz, że Twoje rachunki za prąd są o wiele niższe, niż dotychczas. Wynika to właśnie z energooszczędności diod LED! Czy zatem oświetlenie LED jest drogie? Zdecydowanie nie. Pomaga nam ono zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy, zwłaszcza w domach z wieloma źródłami światła. Ponadto tradycyjne żarówki świeciły do 2000 godzin, a LEDy świecą nawet do 20000 godzin. Kupujesz więc jedną żarówkę LED zamiast 10 tradycyjnych!

Gdzie kupować oświetlenie LED?

Kupiłeś mieszkanie i zastanawiasz się nad oświetleniem LED? Wspaniale! W takim razie powinieneś koniecznie zajrzeć na stronę marki Kanlux: https://www.kanlux.com/pl/produkty/16227/led. To niekwestionowany lider na rynku oświetleniowym, funkcjonujący czynnie od ponad 30 lat. Robi wrażenie, prawda? Kupując oświetlenie u zaufanego dostawcy zyskujesz pewność, że będzie się ono charakteryzować nie tylko najlepszą jakością, ale także najwyższym poziomem bezpieczeństwa. W ofercie Kanlux znajdziesz żarówki o barwie ciepłej, neutralnej oraz zimnej, a także charakteryzujące się rozmaitymi kształtami. Jeśli zatem rozglądasz się za oświetleniem z najkorzystniejszym stosunkiem ceny do jakości, nie wahaj się dłużej! Oświetlenie LED to dziś najlepsze z możliwych rozwiązań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.