awbud.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

Podkłady podłogowe
Dom

Podkłady podłogowe – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Podkłady podłogowe zaleca się stosować przy każdym rodzaju posadzki, zarówno w przypadku podłogi drewnianej, winylowej, warstwowej czy LVT. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na stopień obciążania danej posadzki podczas użytkowania danego budynku. Nie tylko w budynkach mieszkalnych podkłady podłogowe to istotna warstwa.

Choć na pozór niewidoczne, podkłady podłogowe to istotna warstwa każdej posadzki. Jej pominiecie niesie z sobą realne konsekwencje. Brak izolacji akustycznej, termicznej czy nierówność podłoża to tylko niektóre ze skutków niestosowania podkładów podłogowych. Skoro zatem jest to tak istotny element, na co zwrócić uwagę wybierając podkład do swojego mieszkania?

Podkłady podłogowe przy podłogowym ogrzewaniu mieszkania

Przy wyborze podkładu podłogowego szczególną uwagę należy zwrócić na sposób ogrzewania danych pomieszczeń. W zależności od potrzeb wybiera się zatem podkład podłogowy posiadający dobre właściwości izolacyjne lub ten o wysokich parametrach przewodności cieplnej, w przypadku stosowania go dla przegród poziomych z ogrzewaniem podłogowym. Jeśli więc instalacja grzewcza ma pracować w sposób wydajny i przynosić realny zysk warto zwrócić uwagę na parametry izolacyjne danego podkładu. Doskonałą propozycją są tu produkty Fair Underlay z linii Extreme. Dzięki innowacyjnej technologii doskonale sprawdzają się w przypadku stosowania ich na instalacje podłogowe, jednocześnie posiadając znakomitą barierę akustyczną na poziomie RWS=40%. W porównaniu do często spotykanych podkładów, gdzie RWS kształtuje się na poziomie 26%, jest to znacząca różnica, która powoduje wyraźne wyciszenie kroków w mieszkaniu. 

Wytrzymałość podkładów podłogowych

Podkłady podłogowe zaleca się stosować przy każdym rodzaju posadzki, zarówno w przypadku podłogi drewnianej, winylowej, warstwowej czy LVT. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na stopień obciążania danej posadzki podczas użytkowania danego budynku. Nie tylko w budynkach mieszkalnych podkłady podłogowe to istotna warstwa. Dzieje się tak również w budynkach użyteczności publicznej czy zakładach pracy, gdzie ruch i obciążenie jest zdecydowanie większe w porównaniu do częstotliwości przemieszania się osób w mieszkaniu czy domu jednorodzinnym. Starannie wykonany i dobrany podkład zapewni stabilizację podłoża, a co za tym idzie przedłuży żywotność ostatniej warstwy wykańczającej podłogę.

Bariera radonowa – szczególne parametry podkładów podłogowych

Na rynku dostępnych jest niewiele produktów wykazujących barierę radonową. Problem ten nie jest zbyt szczególnie poruszany w Polsce, jednak w USA promieniowanie radonu jest skrupulatnie analizowane. Dlatego też zapewne podkłady podłogowe Fair Underlay można spotkać również za oceanem. Ich specjalistyczny podkład podłogowy został przebadany w Instytucie Fizyki Jądrowej PAN, gdzie wykazano, iż znacznie przekracza on wymogi europejskie dotyczące bariery radonowej i przeznaczony jest do ochrony budynków mieszkalnych przed prominiowaniem. 

Innowacyjność podkładów podłogowych Fair Underlay

Fair Underlay to polska firma zajmująca się produkcją podkładów podłogowych. Ich zaangażowanie i innowacyjne technologie pozwoliły na stworzenie produktów o właściwościach wyróżniających je na rynku. Ze względu na to podkłady polskiej marki dostępne są niemal w całej Europie, jak również w USA i Maroko. 

Jest to firma zajmująca się dystrybucją swoich towarów głównie dla sieci DIY. Oprócz specjalistycznych właściwości podkładów w ich ofercie znajduje się również indywidualna personalizacja produktów pod danego klienta. Fair Underlay dostosowuje szerokość rolki do wymogów odbiorcy oraz zapewnia konfigurację każdego produktu pod względem kolorystyki czy składu warstw. W ofercie znajduje się prywatne etykietowanie i projektowanie opakowań. Udostępniane są także materiały niezbędne do zaplanowania półki i tworzenia reklam, a dodatkowo udostępniona jest aplikacja mobilna i wizualizacje produktów, które sprawdzają się w sprzedaży online. 

Działania Fair Underlay docenione zostały przez EPLF, czyli Europejskie Stowarzyszenie Producentów Podłóg Laminowanych, którzy zrzeszają najwybitniejsze jednostki z branży. Jest to gwarancja solidności i profesjonalizmu firm, do których z pewnością należy Fair Underlay.

Witaj na blogu poświęconemu w 100% tematyce budowlanej, architektonicznej, ogrodniczej i wnętrzarskiej. Znajdziesz tutaj masę inspiracji, dzięki którym stworzysz swój wymarzony ogród i dom, a także dowiesz się wielu ciekawostek na temat majsterkowania. Zapraszamy do lektury!