awbud.pl

Dom i Budownictwo

lampy LED
Dom

W jakich wnętrzach sprawdzają się lampy LED?

Oświetlenie to nieodzowny element każdego pomieszczenia. Bez niego nie można normalnie funkcjonować. Obecnie dużą popularnością cieszy się nowoczesne oświetlenie LED. Lampy tego typu mają wiele zalet. Są przy tym bardzo eleganckie i pasują do wnętrz utrzymanych w różnych stylach. Gdzie warto stosować ledowe produkty?

Różne rodzaje oświetlenia LED

Oświetlenie LED produkowane jest w wielu różnych odsłonach. Do dyspozycji klientów są proste plafony, specjalne lampy szynowe, małe lampki punktowe, panele natynkowe i podtynkowe czy taśmy LED. Szeroka oferta sprawia, że produkty tego typu sprawdzą się praktycznie w każdym pomieszczaniu zarówno w domach prywatnych, jak i obiektach użyteczności publicznej. Lampy można także dobrać do stylu wnętrza, dzięki czemu wszystkie elementy stanowią spójną całość.

Dlaczego warto zmienić świetlówki na modele wykorzystujące nowoczesną technologię? Specjaliści z firmy Onled zajmującej się dystrybucją oświetlenia LED odpowiadają na to pytanie:

Oświetlenie LED wyróżnia się wysoką energooszczędnością. Do działania nie potrzebuje aż tak dużej ilości energii elektrycznej. Tradycyjne modele na początku muszą się rozgrzać, by generować światło o odpowiednim natężeniu. Oświetlenie ledowe nie musi rozgrzewać się do tak wysokich temperatur, dzięki czemu zużywają mniej prądu i są bezpieczniejsze. Warto także wspomnieć, że ledy mają rozmaite kształty i rozmiary, dlatego pasują praktycznie do każdego miejsca.

Minimalistyczne oświetlenie

Obecnie dużą popularnością cieszą się plafony oraz panele LED. Są to niezwykle funkcjonalne lampy, które umożliwiają łatwą kontrolę nad natężeniem światła. Takie modele idealnie nadaje się do wnętrz minimalistycznych, zachowanych w nowoczesnym stylu. Nie oznacza to jednak, że przy bardziej klasycznym wyposażeniu będą się źle prezentowały. Proste formy sprawiają, że lampy LED bardzo dobre wpisują się w eleganckie wnętrza z bogato zdobionymi meblami. Sprzęty tego typu są zatem niezwykle funkcjonalne.

Gdzie można montować lampy LED?

Lampy LED sprawdzą się praktycznie w każdym pomieszczeniu – w domach jednorodzinnych i mieszkaniach. Idealnie pasują do sypialni, salonów, czy kuchni. Kolorowe modele na pewno spodobają się dzieciom. Plafony i płaskie lampy ledowe to bardzo dobre rozwiązanie do pokoju najmłodszych członków rodziny. Ze względu na swój kształt trudniej je rozbić podczas szalonych zabaw.

W niektórych zestawach lampy LED są sprzedawane razem ze specjalnym pilotem. To właśnie z jego pomocą można z łatwością regulować barwę i natężenie światła. Takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne, zwłaszcza w pokojach dziecięcych, młodzieżowych czy sypialniach. Ustawienie odpowiedniej barwy jest proste i intuicyjne (kolorowe przyciski na pilocie) a efekty specjalne w postaci pulsowania czy migania potrafią stworzyć małą dyskotekę w domowych warunkach.

Ledowe oświetlenie sprawdza się także w budynkach użyteczności publicznej. Coraz więcej modeli tego typu stosuje się w biurowcach. W ten sposób można nie tylko zmniejszyć rachunki za energię elektryczną, lecz także stworzyć niezwykle elegancką, spójną całość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *