awbud.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

Rolety
Dom

Rolety – funkcjonalna i stylowa dekoracja okna

Ich funkcjonalność doceniana jest przez najbardziej wymagających klientów. Rolety wewnętrzne, bo o nich mowa, dostępne w wielu wzorach i wersjach kolorystycznych zapewniają stylowy wygląd każdemu wnętrzu, w którym zawisną. Kuchenne, sypialniane, salonowe i pokojowe – roleta jest niezwykle praktycznym i modnym elementem wystroju, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Przekonajmy się, w jakich odsłonach możemy je spotkać.

Wprowadzenie do czterech ścian oryginalnych aranżacji, nie może się udać bez odpowiednich, stylowych dodatków, które nadadzą wnętrzu charakteru. Kolor ścian, zasłon i mebli musi być spójny, by zachować harmonię i dobrze pojęty umiar – to samo tyczy się rolet, które oprócz swej podstawowej funkcji jaką jest ochrona wnętrz przed nasłonecznieniem, muszą także wpisywać się w stylistykę współczesnych aranżacji.

Rolety wewnętrzne

Wystrój okien to niesłychanie istotna sprawa, której nie powinnyśmy bagatelizować. Sprawdzą się tam, gdzie pragniemy nadać wnętrzu intymności, osłonić je przed światłem słonecznym, tworząc klimat sprzyjający zasypianiu. Osłony okienne zostały podzielone na trzy rodzaje, które wyróżnia sposób montażu:

  • rolety bezinwazyjne – montaż tego typu rolet nie wymaga wiercenia otworów w ramie okiennej, można je założyć bezpośrednio na ramę okienną za pomocą dołączonych wieszaków/haczyków;
  • rolety wolnowiszące – to jeden z najprostszych rodzajów osłon okiennych, w którym tkanina jest zamocowana bezpośrednio na rurce nawojowej, a cały mechanizm może być montowany za pomocą specjalnych uchwytów do ściany, sufitu lub wnęki okiennej;
  • rolety w kasecie – niezwykle stylowy rodzaj rolet wyposażony w kasetowy mechanizm koralikowy, w którym tkanina chowana jest w kasecie, a praktyczne prowadnice przyklejone do okiennej ramy, utrzymują tkaninę rolety w jednym miejscu, co sprawia że nie odchodzi ona od okna nawet gdy jest ono otwarte lub uchylone;

Rolety rzymskie – oryginalne i stylowe

Mówiąc o rzymskich roletach, nie sposób nie wspomnieć o ich charakterystycznej cesze, jaką jest bez wątpienia efektowny materiał, nadający okiennej wnęce niezwykle stylowego charakteru. W przypadku rolet rzymskich tkanina nie jest zwijana jak w przypadku innych, tylko podczas jej podnoszenia tworzy nachodzące na siebie marszczenia. Taka konstrukcja zapewnia idealne przyleganie rolety do okna, skutecznie kontrolując ilość światła wpadającego pomieszczenia.

Rolety okienne dzień noc

Ten typ rolet to prawdziwy bestseller, który swoją funkcjonalnością podbił serca najbardziej wymagających użytkowników. Rolety dzień noc łączą cechy jakie posiadają rolety klasyczne z poziomymi żaluzjami, co pozwoliło stworzyć model praktyczny i estetyczny. Ich mechanizm polega na przesuwaniu dwóch warstw naprzemiennych pasów tkaniny przezroczystej i zaciemniającej, tworząc klimat sprzyjający pracy i wypoczynkowi.

Rolety klasyczne materiałowe

Cieszą się wielką popularnością wśród miłośników stylowych osłon okiennych. Dostępne są w setkach wzorów i kolorów oraz różnych stopniach przezroczystości. Ich bogaty wybór pozwala dopasować idealny model, wpisujący się w charakter współczesnego designu. Sięgając po intensywne lub pastelowe kolory nadamy wnętrzu stylowego wykończenia, które jest nie do podrobienia.

Rolety do okien dachowych

Wnętrza na poddaszu są bardzo przytulne, jednak letnią porą narażone na nadmierne nagrzewanie. Mechanizm rolet dachowych tworzą dwie boczne prowadnice, pomiędzy którymi przesuwa się tkanina. Ten typ rolet gwarantuje stabilność i całkowite zaciemnienie szyby. Konstrukcja okien dachowych pełni rolę dekoracyjną i ochronną.

Odwiedź sklep z roletami, jeśli oprócz wyżej wymienionych rolet interesują Cię także rolety zewnętrzne i bramy garażowe.

Witaj na blogu poświęconemu w 100% tematyce budowlanej, architektonicznej, ogrodniczej i wnętrzarskiej. Znajdziesz tutaj masę inspiracji, dzięki którym stworzysz swój wymarzony ogród i dom, a także dowiesz się wielu ciekawostek na temat majsterkowania. Zapraszamy do lektury!