Dom i Budownictwo

Slow biznes
Budownictwo

Slow biznes, czyli rekreacja do wynajęcia

Posiadacze działek, nieużytkowej ziemi rolnej czy starych siedlisk mogą zainwestować w slow biznes. Czym on jest? Czy warto w niego inwestować? Jak zorganizować rekreację, która będzie przynosiła zyski?

Polacy zaczęli doceniać wypoczynek na łonie natury i relaks na działce. Ceny działek rekreacyjnych poszybowały w górę i w 2021 roku są dwukrotnie wyższe w porównaniu do 2020 r. Niektórzy szukają możliwości zakupu nieruchomości, inni stawiają na krótkoterminowy wynajem. Posiadacze własnej ziemi, działek rekreacyjnych, budowlanych czy nawet rolnych mogą z kolei zastanowić się nad nowym biznesem. Slow biznesem.

Czy warto inwestować w rekreację?

W dobie pandemii szczęśliwcami byli ci, którzy posiadali działki poza miastem. Brak możliwości wyjazdu na urlop za granicą przekierował uwagę Polaków w kierunku wsi. Stare siedliska, które jeszcze 2 lata temu były niezauważalne, dziś są szturmowane przez miastowych.

 Inwestowanie w rekreację to nowy trend biznesowy, szczególnie jeśli chodzi o agroturystykę i slow wypoczynek. Designerskie domki na drzewach, pensjonaty z duszą, agroturystyki w prawdziwie wiejskim klimacie, domki letniskowe z drewna nad jeziorem – tego szukają spragnieni przestrzeni i urlopu.

Działka znów jest modna

Wyjeżdżanie na działkę w czasach przed pandemią było zarezerwowane dla emerytów, dziś jest wręcz dobrem luksusowym. Współczesne działki są designerskie, nowoczesne, domki letniskowe z drewna nie przypominają już mało komfortowych obiektów, a zachwycają funkcjonalnością i estetyką.

Wynajem domków letniskowych: za ile?

 Inwestorzy prywatni coraz częściej wykorzystują działki na tworzenie obiektów o charakterze agroturystycznym. Swoje prywatne nieruchomości wystawiają na wynajem, bowiem sezonowe przychody z wynajmu mogą okazać się dodatkowym źródłem dochodu. Za wynajęcie całego domku dla np. 5 osób na dobę zapłacimy około 200-1000 zł w zależności od standardu budynku. Sprawdź jak tanie mogą być domki u producenta – https://www.domki-sodas.pl. Im więcej zatem zainwestujemy w obiekt, tym więcej będziemy mogli zarobić.

Ile można zarobić?

 W sezonie, czyli od maja do końca września, przy niepełnym obłożeniu dochód z wynajmu domku letniskowego może wynieść około 15-20 tys. złotych. Nawet jeśli na naszej działce nie ma specjalnego domku, koszt jego wybudowania będzie wynosił maks. 40 tys. złotych. Inwestycja zwróci się w niecałe dwa lata.

 Slow biznes to nie tylko wynajmowanie domków, może być to również organizacja wieczorów panieńskich, kawalerskich w otoczeniu przyrody – tego typu aktywności będą kosztowały więcej. Opcji na rozwinięcie agroturystyki czy miejsca wypoczynkowego jest dużo, zatem warto zainteresować się tym tematem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *