awbud.pl

Dom i Budownictwo

Szafa z lustrem – dlaczego warto postawić na taki mebel?
Dom

Szafa z lustrem – dlaczego warto postawić na taki mebel?

Szafa z lustrem to jeden z najczęściej wybieranych mebli zarówno przez klientów sklepów online, jak i stacjonarnych. Co sprawia, że cieszy się tak dużym powodzeniem? Dlaczego jest tak chętnie kupowanym towarem i co przesądza o jej powodzeniu? Sprawdź, dlaczego warto zainteresować się właśnie szafą z lustrem. Przeczytaj poniższy tekst!

Jeden mebel – dwie funkcje

Większość naszych mieszkań i domów oferuje stosunkowo niewielką powierzchnię użytkową, na której trzeba zmieścić sporą liczbę przedmiotów. Meblami, w których najłatwiej utrzymać porządek i które pomieszczą najwięcej naszych rzeczy są z pewnością szafy. Niestety, duża szafa zajmuje sporo miejsca, a często także „zagraca” pomieszczenie, w którym została ustawiona. Ten ostatni efekt wizualny można na szczęście zniwelować, stosując szafę z lustrem – jednocześnie pojemną i zapewniającą optyczne powiększenie wnętrza.

Lustro, odbijając wizerunek wnętrza nie tylko daje wrażenie, że pomieszczenie, w którym się znajduje jest większe, ale dodatkowo potęguje odczucie zwiększonej ilości światła. Dzięki zamontowaniu lustra w charakterze drzwi szafy, jednocześnie sprawia ono, że mebel optycznie „znika”, nie jest tak widoczny i tak duży, jak w przypadku zastosowania szafy o tych samych gabarytach, ale bez lustra.

Różne typy szaf z lustrem

Szafa z lustrem pełni nie tylko funkcję estetyczną, ale także praktyczną, dlatego trzeba dostosować jej układ i wnętrze do własnych potrzeb. Na rynku dostępne są zarówno meble z drzwiami przesuwnymi, w których lustra pełnią właśnie ich funkcję, jak i szafy wyposażone w skrzydła rozwierne. Najczęściej jednak lustrzana tafla stanowi jedynie część frontowej powierzchni mebla i połączona jest z elementami w tradycyjnej aranżacji.

Może na przykład zostać użyta w zestawieniu z szufladami w okleinie wenge czy dębu sonoma, albo zostać użyta jako środkowa, nieruchoma część frontu, podczas gdy ruchome pozostają drzwi w kolorze białym lub nawiązującym do najchętniej stosowanych wybarwień drewna.

Pojemna szafa z lustrem – do sypialni przedpokoju i do pokoju dziecka

Warto podkreślić, że szafa z lustrem jest meblem uniwersalnym, który znajdzie zastosowanie w niemal każdym pomieszczeniu mieszkalnym. Doskonale powiększy i rozświetli ciemny i mały przedpokój, dobrze wkomponuje się nawet w wąski korytarz. Świetnie sprawdzi się także w niewielkim pokoju młodzieżowym czy dziecięcym, mieszcząc ubrania oraz zabawki.

Oczywiście idealnie nadaje się w funkcji szafy bieliźnianej do sypialni, ale nie będzie też raziła, jeśli ustawimy ją w salonie czy pokoju przeznaczonym do pracy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *