awbud.pl

Dom i Budownictwo

Szklane panele do kuchni
Dom

Szklane panele do kuchni – czyli jak zaaranżować kuchnię?

Jak najlepiej urządzić swoją kuchnię, by wykonywane w niej czynności były wygodne, nie sprawiając nam tym samym większego kłopotu? 

Odpowiedni układ mebli kuchennych, wysokość blatów, głębokość szafek pozwolą 

ci na zaaranżowanie funkcjonalnego wnętrza. 

Chętnie ci w tym pomożemy i odpowiemy na nurtujące cię pytania. 

Jak dobrze urządzić swoją kuchnię?

W funkcjonalnej kuchni przede wszystkim chodzi o zmniejszenie ilości chodzenia, obracania się, schylania, czy podnoszenia oraz ułatwienia sobie później sprzątania. 

Dlatego swoją kuchnię najwygodniej podzielić na pięć stref:

  • strefa przygotowywania posiłków; blat kuchenny lub wyspa
  • strefa gotowania; kuchenka, piekarnik, mikrofalówka 
  • strefa zmywania; zlewozmywak, zmywarka, kosze na śmieci, szuflada na przybory do mycia i sprzątania
  • strefa zapasów; lodówka, zamrażarka, chlebownik
  • strefa przechowywania; szafki na garnki, naczynia i sztućce.

Dzięki nim poruszanie się po kuchni będzie przyjemne i jednocześnie wygodne. 

Nowoczesne rozwiązania na aranżację kuchni

Najchętniej wybierane propozycje przy urządzaniu kuchni to minimalizm, jasne odcienie oraz neutralne tła z ciekawymi akcentami dekoracyjnymi. Dużą popularnością cieszą się także kafelki, tapety czy specjalne szkło hartowane do kuchni. 

Aranżacja kuchni w nowoczesnym stylu stara się przede wszystkim uprościć formę sprzątania pomieszczenia, aby było jak najmniej czasochłonne. 

W jaki sposób udekorować wnętrze nowoczesnej kuchni? Pozwólmy sobie na spersonalizowanie twojej kuchni i spróbujmy nadać jej unikalnego charakteru. Przeróżne ozdoby oprócz dekoracji będą spełniać konkretną rolę i funkcjonować  w przestrzeni w sposób użyteczny. 

Pierwszą z nich – wieszaki ścienne, na których zawiesimy kubeczki, noże, małe pojemniki, uzupełniając tym samym wolną przestrzeń. Następnie – akcesoria drewniane, poza funkcją estetyczną są jednymi z bardziej przydatnych elementów, w tym deski do krojenia czy organizery lub stojaki na talerze. O kolejnej z nich  w poniższej części artykułu. 

Szklane panele do twojej kuchni

Panele wykonane ze szkła hartowanego to przydatny element naszej kuchni. Urządzając lub remontując swoją kuchnię, istotne aby nie zapomnieć o wyborze szkła ściennego do kuchni i zdecydować się na niego w chwili planowania całej jadalni. Istotne, aby ta przydatna dekoracja komponowała się kolorystycznie z resztą naszych mebli. 

Szkło hartowane do kuchni skutecznie chroni ściany przed zabrudzeniem podczas gotowania i pozwala na szybkie i sprawne pozbycie się go. Panele ze szkła hartowanego do kuchni dostępne w szerokiej ofercie gotowych grafik z możliwością doboru najbardziej odpowiedniego wymiaru do twojej kuchni! 

W celu znalezienia interesującego cię panelu skorzystaj ze strony internetowej Tulup.pl. Najlepiej wykorzystaj style i kategorie, dzięki którym dotrzesz do najlepiej spersonalizowanych wyników. 

Spraw aby wybrane przez ciebie szkło hartowane w kuchni stworzyło zarówno nowoczesny jak i wyjątkowy nastrój. Najważniejsze aby dokonany wybór przyniósł  poczucie satysfakcji. W końcu to właśnie my sami spędzamy w jadalni mnóstwo czasu, przygotowując posiłek i go spożywając.