awbud.pl

Dom i Budownictwo

Tradycyjne akcesoria kuchenne w nowoczesnej kuchni
Dom Lifestyle

Tradycyjne akcesoria kuchenne w nowoczesnej kuchni

Współczesne aranżacje kuchenne zwykle utrzymane są w duchu nowoczesnym. To wnętrz loftowe, minimalistyczne czy glamour, gdzie zwykle przestrzeń, dodatki i wyposażenie są starannie przemyślane. Czy w takiej przestrzeni mogą sprawdzić się bardziej tradycyjne akcesoria takie jak garnki emaliowane lub kawiarka? Jak wybierać drobny sprzęt do nowoczesnej kuchni, aby całość była nie tylko funkcjonalna, ale także wyjątkowo spójna pod kątem estetyki?

Ozdobny charakter przedmiotów codziennego użytku

W kuchni niemal każde akcesorium może być nie tylko użyteczne, ale również na swój sposób piękne. Wiele zależy od decyzji, które z nich będą trzymane na wierzchu, a jakie lepiej przechowywać w szafie. Elegancki garnek stylem wpasowany w wystrój otoczenia w sposób naturalny będzie wyglądał na kuchence nawet po zakończeniu gotowania. Wbrew pozorom jednak nawet kojarzące się z rustykalnym charakterem garnki emaliowane mają szanse wpisać się w minimalistyczne czy skandynawskie wnętrze. Wszystko zależy od przyjętego założenia, czy mają neutralnym kolorem i formą uzupełniać wnętrze, czy też dzięki barwnym wykończeniom i niebanalnej stylistyce stanowić interesujący, ozdobny dodatek wykorzystywany na co dzień do gotowania.

Jak najlepiej połączyć ergonomię i estetykę?

Wiele kuchennych przedmiotów codziennego użytku tworzą cenieni projektanci, którzy chcą w nich zawrzeć nie tylko ergonomię, ale także ponadczasową estetykę. Niewielka kawiarka pomagająca przyrządzić pełne aromatu espresso może mieć klasyczną formę dobrze znaną od lat, albo też bardzo nowoczesne, opływowe kształty i wyjątkowe kolory. Zastawa stołowa już od wieków stanowi nie tylko bazę do podawania posiłków, ale także doskonałą dekorację niemal w dowolnym stylu. Ważne jest przy wyborze dobre przemyślenie nie tylko funkcji, ale również kolorystyki, kształtu czy detali akcesoriów kuchennych, aby pasowały do kompletnej aranżacji.

Kolor i forma mają znaczenie

O spójności wystroju wnętrza, w tym także kuchni bardzo często decydują detale. Nie ma jednak konieczności, by wszystko było utrzymane w tej samej kolorystyce czy zbliżonej formie. Często eklektyczne detale, tylko z pozoru niepasujące do reszty dopełniają aranżację. Mogą być to wspomniane już garnki emaliowane w eleganckiej kuchni, gdzie każdy garnek w delikatny sposób koresponduje kolorem z wykończeniem frontów czy uchwytów szafek. Może być to opływowa forma kawiarki, która wpisuje się w kształty innych sprzętów AGD. Warto dobierając nawet tak drobne akcesoria do kuchni zadbać o wszystkie ich aspekty.