Zalety budowy hali przemysłowej z generalnym wykonawcą
Data publikacji 31 maja 2022Budowa hali przemysłowej to duże przedsięwzięcie. Właściciele firm i inwestorzy często stoją przed pytaniem, czy zająć się całym procesem planowania i budowy własnym sumptem, czy może powierzyć całość procesu generalnemu wykonawcy. W poniższym artykule przyjrzymy się, jakie są zalety tego drugiego rozwiązania.
Jak wygląda budowa hali przemysłowej z generalnym wykonawcą?
Generalny wykonawca to firma, która kompleksowo zajmuje się budową danej inwestycji. Jest to więc szeroki zakres prac, poczynając od samego planowania i projektu, poprzez prace budowlane i na pracach montażowych kończąc. Ważną kwestią w przypadku takiej budowy jest to, że w szybki i łatwy sposób zdobywamy wszelkie pozwolenia na użytkowanie hali przemysłowej. Budowa hali przemysłowej jest to złożone przedsięwzięcie, składające się z wielu etapów. Doświadczone firmy, takie jak np. Szyszka doskonale wiedzą, jakie trudności mogą wystąpić na poszczególnych etapach. Biorą na siebie całą odpowiedzialność, zarówno związaną ze swoimi pracami, jak i pracami konkretnych wykonawców. Generalny wykonawca weryfikuje na bieżąco i reaguje, aby budowa hali przemysłowej została wykonana określonym w umowie czasie. Firma taka pracuje więc dwutorowo – zarówno od strony technicznej, i jak i prawnej. Powierzając generalnemu wykonawcy budowę hali przemysłowej należy spisać stosowną umowę, zabezpieczającą firmę czy inwestora. Dzięki temu zyskujemy gwarancję właściwie wykonanych prac.
Zalety budowy hali z generalnym wykonawcą
Współpraca z generalnym wykonawcą odciąża inwestora hali z wszelkich obowiązków. Finalnie otrzymujemy gotową halę przemysłową, która może realizować założone prace i zadania.
Generalny wykonawca hali przemysłowej odda nam budynek gotowy „pod klucz”, w którym wykonane są wszelkie prace. Otrzymujemy na koniec również zezwolenie na użytkowanie hali przemysłowej. Oszczędzamy dużą ilość czasu, ponieważ nie musimy poświęcać go na koordynację prac i weryfikację poszczególnych etapów. Tworzona w ten sposób hala będzie też wybudowana w szybszym czasie, niż gdybyśmy robili wszystko na własną rękę. Powierzając budowę hali generalnemu wykonawcy zyskujemy również pewność, że inwestycją zajmą się specjaliści, posiadający odpowiednie doświadczenie i wiedzę. Często generalny wykonawca może też liczyć na lepsze warunki z podwykonawcami, dzięki czemu zyskujemy też oszczędność środków. Ponieważ generalny wykonawca działa zgodnie z umową, zyskujemy gwarancję dobrze wykonanej pracy, co jest zarówno w interesie inwestora, jak i firmy wykonawczej.