awbud.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

Zasłony do salonu
Dom

Zasłony do salonu – dekorują i zapewniają intymność

Odwiedzając sklepy, które oferują asortyment do wyposażania mieszkań i domów, możemy znaleźć wiele pomysłów i inspiracji w jaki sposób ozdobić okna w salonie. Najczęściej są to różnego rodzaju rolety czy żaluzje, które nie do końca odpowiadają naszym oczekiwaniom. Często szukamy czegoś, co nada pomieszczeniu wyjątkowego nastroju i równocześnie będzie idealnie wpasowywać się w nasze gusta. Rozwiązaniem, w takim przypadku, mogą okazać się atrakcyjne zasłony do salonu.

Zasłony jako wyjątkowa dekoracja salonu

Salon to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu. To miejsce gdzie wypoczywamy, pracujemy czy spędzamy czas z rodziną. Tutaj gościmy znajomych zaproszonych na kolację czy urządzamy rodzinne obiady. Salon to nasza wizytówka, dlatego często dokładamy szczególnych starań aby wyglądał reprezentacyjnie.

Elementem, który często stanowi o charakterze całego pomieszczenia mogą być zasłony do salonu. Powieszenie ich na oknach nadaje pokojowi rodzaj wyjątkowej przytulności. Zasłony odsunięte do boków w ciągu dnia, pozwalają na płynne regulowanie ilości potrzebnego światła słonecznego. Wieczorami odgradzają nas od niepowołanych spojrzeń oraz zapewniają odpowiednią dawkę intymności.

Jak dobrze wybrać zasłony do salonu?

Zasłony do salonu dobieramy najczęściej w zależności od kolorystyki całego pomieszczenia. Najczęściej mają one stonowany charakter, tak aby bez problemu wkomponowywały się w pozostałe elementy aranżacji. Stonowana kolorystyka zasłon do salonu pozwala również na ich ponowne wykorzystanie w momencie remontu i zakupu nowych mebli do pokoju.

We współczesnych mieszkaniach salon to często również sypialnia gospodarzy. Dlatego ważne jest wybieranie zasłon do salonu pod takim kątem, aby sprawdzały się za dnia i w ciągu nocy. Jeśli lubimy rano wiedzieć, że za oknem jest słoneczny dzień, wybierajmy zasłony z niezbyt ciężkich, prześwitujących materiałów. Jeżeli jednak w pobliżu mamy silne źródła światła z przydrożnych latarni, warto zdecydować się na tkaniny, które szczelnie zasłonią okna i zapewnią komfortowy wypoczynek.

Różne sposoby montażu zasłon do salonu

Zasłony do salonu dostępne w ofercie sklepu Firantex.pl zazwyczaj można montować na kilka sposobów w zależności od rodzaju posiadanych karniszy. W sklepach można nabyć komplety gotowych zasłon, które zazwyczaj posiadają wszyte szelki lub przelotki. W takim przypadku należy zasłonę nawlec na karnisz i gotowe. Jeżeli tkanina będzie za długa, należy ją przyciąć i przeszyć w zależności od potrzeb. Innym, coraz rzadziej spotykanym rodzajem montowania zasłon, jest przymocowanie ich do karnisza za pomocą tak zwanych żabek.  

Witaj na blogu poświęconemu w 100% tematyce budowlanej, architektonicznej, ogrodniczej i wnętrzarskiej. Znajdziesz tutaj masę inspiracji, dzięki którym stworzysz swój wymarzony ogród i dom, a także dowiesz się wielu ciekawostek na temat majsterkowania. Zapraszamy do lektury!