Dom i Budownictwo

Baterie umywalkowe
Dom

Baterie umywalkowe – ścienne czy stojące?

Wybór armatury łazienkowej nie ogranicza się jedynie do jej designu, ale także sposobu montażu. Aspekt ten jest niezwykle ważny także w przypadku baterii umywalkowych, ponieważ to, na jaki rodzaj armatury się zdecydujemy, wpływa także na pozostałe elementy wyposażenia łazienki. Nie zainstalujemy bowiem baterii umywalkowej do nowoczesnej umywalki wolnostojącej – tutaj pozostaje tylko blat, ściana lub ewentualnie podłoga. Natomiast instalacja na ścianie to kolejny wybór pomiędzy montażem natynkowym i podtynkowym. Jak się w tym wszystkim odnaleźć?

Baterie umywalkowe ścienne – natynkowe i podtynkowe

Dzisiaj rozwiązanie to jest już rzadziej spotykane, jednak nadal baterie umywalkowe ścienne stanowią jedno z niezwykle stylowych rozwiązań w zakresie wyposażenia łazienki. Wśród nich częściej spotyka się aktualnie baterie umywalkowe ścienne podtynkowe, które doskonale wpasowują się w nowoczesne trendy aranżacyjne, dla których istotny jest minimalizm kształtu i formy. Doskonałym przykładem takiej armatury jest bateria umywalkowa podtynkowa Grohe.

Natomiast baterie ścienne umywalkowe natynkowe najczęściej spotykamy w łazienkach urządzonych w stylu retro lub glamour. Gdzie swoje miejsce znajduje kunsztownie zdobiona armatura, która za sprawą stylowych pokręteł czy ciekawej kolorystyki, wygląda oryginalnie i niezwykle efektownie. Tym, co jednak obecnie spotykamy najczęściej, są baterie umywalkowe stojące. W tym przypadku także mamy kilka możliwości montażu oraz niezwykle szeroki wybór pod kątem designu.

Baterie umywalkowe

Baterie umywalkowe stojące – design i sposób montażu

Oferta baterii umywalkowych stojących jest bardzo szeroka i obejmuje rozmaite wzornictwo. Bez problemu znajdziemy wśród nich zarówno modele o designie minimalistycznym i eleganckim, jak i ultranowoczesnym czy wręcz odwrotnie, w stylu retro. Poszczególne modele baterii stojących mogą wyglądać niezwykle oryginalnie np. bateria umywalkowa Keria utrzymana w czarno-matowej kolorystyce czy wysoka bateria umywalkowa Eurocube Grohe o nowoczesnych geometrycznych kształtach.

Co ważne, baterie umywalkowe stojące można montować na kilka sposobów. Dzięki temu nie musimy koniecznie wybierać umywalki, która pozwala na montaż tego typu armatury. Baterie umywalkowe stojące można bowiem przymocować także do blatu oraz bezpośrednio do podłogi. W tym ostatnim przypadku możliwe jest to przy zakupie specjalnych baterii stojących dedykowanych do tego typu montażu.

Jakie rozwiązanie wybrać?

Armatura łazienkowa dedykowana do umywalki zawsze powiązana jest z rodzajem samej umywalki oraz warunkami technicznymi – czyli rozprowadzeniem i rodzajem instalacji hydrauliczno-sanitarnej. W najłatwiejszej, a jednocześnie najtrudniejszej sytuacji są osoby, które urządzają łazienkę od podstaw i mogą zdecydować się na każdy rodzaj baterii umywalkowej. Tutaj warto wziąć pod uwagę zarówno design, jak i funkcjonalność baterii, ponieważ to właśnie z baterii umywalkowej będziemy korzystać najczęściej.

Jeśli jednak wymieniamy baterię w już istniejącej łazience, to musimy przede wszystkim wybrać odpowiedni typ baterii i dopiero wśród produktów z danej kategorii wyselekcjonować ten, który spodoba nam się najbardziej, zarówno pod kątem wzornictwa, jak i funkcjonalności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.