awbud.pl

Dom i Budownictwo

system master key
Lifestyle

Co to jest system master key?

Zabezpieczenie budynku to jedna z ważniejszych kwestii, jeśli chodzi o nieruchomości urzędowe albo firmowe. Czasami dostęp do pomieszczeń musi być bardzo chroniony, gdy ktoś do nich wchodzi i wychodzi. Właśnie z uwagi na te procedury system master key jest ceniony.

To, na co przede wszystkim zwracają uwagę użytkownicy systemu master key, to kolosalna różnica, jeżeli chodzi o komfort. Doskonale zresztą wiedzą o tym wszyscy ci użytkownicy, którzy ostatni wychodzą z firmy albo zajmują się administracją budynków. Tego rodzaju systemy to oszczędność czasu. Poza tym gwarantowane są wkładki różnego typu.

System master key zamyka nie tylko drzwi

System klucza generalnego – Master Key – innymi słowy układ centralnego otwierania to rozwiązanie, które pozwala na otwarcie oraz zamknięcie dowolnej ilości drzwi przy użyciu jednego klucza, a także wprowadzenie do pomieszczeń pełnej kontroli dostępu. Najczęściej takie systemy stosuje się w siedzibach firm, hotelach, domach studenckich, fabrykach, centrach handlowych, urzędach państwowych, bankach i wielu innych obiektach użyteczności publicznej. Wszędzie tam gdzie w obiegu jest duża liczba kluczy.

Rodzaje systemu master key

Dzięki współczesnym osiągnięciom techniki spotkać się można z dwoma rodzajami systemów klucza generalnego:

  • mechaniczny system Master Key – standard – jest to rozwiązanie stosowane przede wszystkim w sytuacjach, kiedy użytkownicy zmuszeni są, aby się posługiwać zbyt dużą ilością kluczy;
  • elektromechaniczny system Master Key – opcja – to z kolei rozwiązanie, które oprócz wymienionych wcześniej zalet systemów mechanicznych, posiada też funkcjonalność elektronicznej kontroli dostępu – istnieje np. możliwość uzyskania dostępu jedynie w wybrane dni i godziny, a także zczytania historii zdarzeń zamknięć i kluczy i wiele innych

Master key – przede wszystkim bezpieczeństwo

Systemy master key zmniejszają do minimum liczbę kluczy w obiegu. To z kolei ułatwia ich kontrolowanie. Zmniejsza się ryzyko położenie grubego pęku kluczy i zgubienia – mniej kluczy łatwiej kontrolować. Jednym kluczem można mieć możliwość otwarcia wszystkich drzwi w kryzysowej sytuacji zagrożenia, jak np. pożar. Najlepsze rozwiązania z zakresu Master Key znajdziesz na https://www.dobre-zamki.pl/.

Systemy Master dopasujesz do własnych preferencji

W systemie klucza generalnego – Master Key – prawa dostępu poszczególnych kluczy mogą być zróżnicowane. Master Key jest stosowany zarówno w prostych systemach, które cechują się stosunkowo małą ilością drzwi, a przy tym prostą strukturą dostępu, ale również w dużych systemach, które zawierają wiele różnych grup kluczy, a do tego podgrup oraz kombinacji. Z czysto technicznego punktu widzenia nie ma zbyt wielu praktycznych ograniczeń odnośnie rozmiaru oraz złożoności systemu.