awbud.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

kurier online
Lifestyle

Dlaczego warto korzystać z usług kurierskich?

Jeszcze dekadę czy dwie temu jedyną znaną formą nadania przesyłek było korzystanie z tradycyjnych usług pocztowych. W chwili obecnej sytuacja ta zmieniła się zdecydowanie: szeroka gama usług kurierskich i nie tylko sprawiła, że wybór na rynku transportowym jest dużo większy. Dlaczego warto wybrać właśnie przesyłkę kurierską?

1. Krótki termin dostawy

Jedną z największych zalet korzystania z usług firm kurierskich jest czas trwania dostawy. W większości przypadków, zamówiony towar dociera do adresata w ciągu nie więcej niż dwóch dni roboczych dla przesyłek krajowych. Bardzo często wysyłka jest u odbiorcy już na drugi dzień od jej nadaniu! Nieco dłużej trwa transport przesyłek międzynarodowych, jednak wciąż jest on zdecydowanie krótszy w porównaniu z dostawami oferowanymi choćby przez pocztę.

2. Możliwość odbioru paczki z domu lub nadania jej w punkcie

Niewątpliwą zaletą usług świadczonych przez firmy transportowe jest także elastyczność. Wypełniając bowiem formularz transportu, mamy możliwość zdecydować, czy interesuje nas samodzielne dostarczenie przesyłki do punktu odbioru (który może być zlokalizowany np. w sklepie), czy kurier ma podjechać po paczkę do nas. To pierwsze rozwiązanie może być szczególnie dobrym wyborem jeśli prowadzimy niestandardowy tryb życia i godziny, w których mógłby przyjechać kurier po prostu nam nie odpowiadają. Drugą opcję zaś w szczególności docenią osoby, które chcą nadać przesyłkę znacznych rozmiarów i jej dostarczenie do punktu odbioru mogłoby nastręczyć sporych trudności.

3. Wiele usług dodatkowych

Usługi kurierskie mogą zawierać standardową usługę dostarczenia przesyłki z punktu A do punktu B, jednak w razie potrzeby – wiele firm świadczy również dodatkowe usługi. Przykładowo, jeśli bardzo zależy nam na czasie, a przesyłka ma dotrzeć do celu w weekend – można skorzystać z takiej, dodatkowo płatnej, usługi. Wielu kurierów umożliwia również skorzystanie z dostawy w określonym przedziale czasowym czy dodatkowego zabezpieczenia przesyłki tego wymagającej. Warto jedynie pamiętać podczas zamawiania usługi – czy to online, czy w inny sposób – by powiedzieć o chęci wykupienia dodatkowych usług.

4. Niewygórowane ceny

Choć jeszcze kilka lat temu usługi kurierskie kojarzyły się większości osób z naprawdę dużymi kosztami, pragniemy uspokoić: w chwili obecnej to tanie przesyłki kurierskie przeważają pośród usług oferowanych przez przewoźników. W zależności od gabarytu paczki, a także ewentualnych usług dodatkowych – cena może różnić się, jednak co do zasady nie przekracza ona kilkunastu złotych za przesyłkę (w przypadku paczek krajowych).

5. Wygoda

Ostatnią z zalet przesyłek kurierskich jest po prostu… wygoda, jaką oferują. Wystarczy przypomnieć sobie niekończące się kolejki na poczcie i zastanowić, ile czasu zajmowało zwykłe nadanie lub odbiór paczki. Dodatkowo, dzięki wygodzie, jaką oferuje kurier online (czyli możliwość zamówienia usług za pośrednictwem internetu) – w wielu przypadkach nawet nie musimy wychodzić z domu!

Jak wybrać najlepszego kuriera?

Na szczęście, dzięki obecnie dostępnym rozwiązaniom nie musimy sami przeglądać dostępnych ofert różnych przedsiębiorstw. Broker usług kurierskich to podmiot, który współpracuje z wieloma firmami na raz, co pozwala na dopasowanie wszystkich parametrów przesyłki i wybór najkorzystniejszego (zarówno cenowo, jak i pod kątem dostępnych usług dodatkowych) rozwiązania. To ogromna oszczędność pieniędzy, ale również (a może przede wszystkim) czasu. Wybór najlepszej opcji to jedynie kilka kliknięć!

Witaj na blogu poświęconemu w 100% tematyce budowlanej, architektonicznej, ogrodniczej i wnętrzarskiej. Znajdziesz tutaj masę inspiracji, dzięki którym stworzysz swój wymarzony ogród i dom, a także dowiesz się wielu ciekawostek na temat majsterkowania. Zapraszamy do lektury!