awbud.pl

Dom i Budownictwo

Dom z prefabrykatów
Dom

Dom z prefabrykatów – czy warto zdecydować się na jego budowę?

Ceny mieszkań są tak wysokie, że coraz bardziej opłacalna wydaje się budowa domu. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie jest niewątpliwie sensowne. Można powiedzieć, że jest to też dobra inwestycja, gdyż wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie ceny domów znacząco wzrosną. Nie trzeba jednak decydować się na budowę metodą tradycyjną i można wybrać prefabrykację.

Domy z prefabrykatów – ciekawe rozwiązanie dla wymagających 

W ostatnich latach budownictwo prefabrykowane staje się naprawdę popularne. Można powiedzieć, że zastępuje ono to tradycyjne. Niewątpliwie największą zaletą domów z prefabrykatów jest fakt, że już po trzech miesiącach można się wprowadzić. Wystarczy tylko znaleźć dobrą firmę, która w ofercie ma domy pod klucz. Wszystkie elementy, z których zbudowany jest dany dom produkowane są na hali produkcyjnej zgodnie z danym projektem. Następnie transportowane są na plac budowy, gdzie dochodzi do ich montażu. Całość odbywa się szybko, terminowo. Nie trzeba obawiać się błędów. Poszczególne elementy domu montowane są na wcześniej przygotowanych fundamentach. Istnieją różne technologie prefabrykacji. Oczywiście najpopularniejsze są prefabrykaty keramzytobetonowe. Na uwagę zasługują także prefabrykaty drewniane czy technologia CLT. Oczywiście musimy też wspomnieć, że w przeciwieństwie do tradycyjnych metod budowy pogoda w tym przypadku nie jest przeszkodą. Można zatem stawiać domy prefabrykowane niezależnie od pory roku, silnego nasłonecznienia czy padającego deszczu. Domy prefabrykowane to także domy pod klucz, zatem jedna ekipa budowlana może zająć się zarówno postawieniem domu, jak i jego wykończenie wewnątrz, co sprawia, że oszczędza się czas.        

Koszty utrzymania domów prefabrykowanych     

Decydując się na budowę domu prefabrykowanego, trzeba wiedzieć, że koszty eksploatacji są naprawdę niewielkie. Wyobraźcie sobie, że w porównaniu z tradycyjnymi domami, domy prefabrykowane mogą zapewniać nawet 70% oszczędności. Nie tylko bardzo szybko się nagrzewają, ale też bardzo dobrze utrzymują ciepło. Do tego wszystkiego nie generują zanieczyszczeń, szczególnie gdy ogrzewane są w sposób nowoczesny, np. pompą ciepła. Do wyboru macie naprawdę różnego rodzaju projekty, które możecie zaadaptować do swoich potrzeb. Możecie zdecydować się na tradycyjne parterówki, ale też domy półtorakondygnacyjne czy dwukondygnacyjne. Wśród wielu rozwiązań każdy może znaleźć coś odpowiedniego.