awbud.pl

Dom i Budownictwo

biurko a praca w domu
Dom

Gdzie postawić biurko, gdy pracujesz w domu?

Jeśli pracujesz online, potrzebujesz dobrego miejsca, w którym wykonywać będziesz swoje zadania. Mając małe mieszkanie, nie jest to łatwe. Warto dobrze zaplanować, gdzie postawić biurko w domowej przestrzeni.

Czy biurko w salonie to dobry pomysł?

Miejsce do pracy w domu jest kwestią niezwykle ważną. Biurko postawione powinno być w miejscu, w którym będziesz czuł się dobrze, a przestrzeń do pracy nie będzie kojarzyć Ci się z wykonywaniem codziennych zadań. Salon to miejsce, w którym przyjmujemy gości i relaksujemy się – jest jednak jedną z lepszych lokalizacji, w której można postawić biurko do pracy.
Jeśli pracujesz w dzień, warto wydzielić w pomieszczeniu osobną przestrzeń, do której będziesz miał dostęp tylko Ty. Biurko w salonie zaaranżujesz z pomocą porad z biurka.com.pl, artykuły na blogu pomogą Ci wybrać odpowiednie miejsce do pracy. Wybierając lokum, warto zwrócić uwagę na kwestie oświetlenia. Biurko powinieneś ustawić przy oknie, jednak warto, żeby było ono zaopatrzone w rolety lub żaluzje.
Ponieważ salon to zazwyczaj przestrzeń dość rozległa, ustaw swoje biurko możliwie jak najbliżej ściany. Pozwoli Ci to na powieszenie w okolicach komputera różnego rodzaju potrzebnych karteczek czy kalendarza, poza tym takie ułożenie daje poczucie intymności i spokoju.

Jak ustawić biurko w sypialni?

Nieco trudniejszym wyzwaniem jest ustawienie biurka do pracy w sypialni. Często jest to konieczne, jeśli masz bardzo małe mieszkanie, lub po prostu wynajmujesz pokój. W takim przypadku ważne jest, żeby Twoje miejsce do pracy znajdowało się jak najdalej łóżka – przestrzeń wypoczynku należy jak najmocniej oddzielać od tej związanej z pracą i innymi stresującymi czynnościami. Biurko postaw więc na przeciwległym końcu sypialni, w miejscu, które pozwoli Ci na poczucie, że znajdujesz się w nieco innej przestrzeni. Bardzo ważny jest wygodny fotel oraz, tak samo jak w przypadku salonu, ustawienie biurka przy ścianie. Jeśli chcesz, żeby pracowało Ci się dobrze, wokół biurka zaaranżuj przestrzeń pełną kwiatów – zrelaksuje Cię to i natleni pomieszczenie.

Biurko w domowym gabinecie

Jeśli posiadasz w domu osobne pomieszczenie, w którym możesz pracować, jesteś w najlepszej sytuacji. Zamykany gabinet to marzenie wielu osób pracujących w domu. To pomieszczenie powinno służyć tylko i wyłącznie do pracy – takie potraktowanie sprawy pozwoli Ci maksymalnie się skupić. Gabinet, w którym będziesz pracować, powinien być wygodny, ale przede wszystkim pobudzać kreatywność. Odpowiednie będą wysokie biurko i przestrzeń, która nie będzie przytłaczała dużą ilością szczegółów. Tutaj oczywiście należy wziąć pod uwagę typ wykonywanej pracy – jeśli pracujesz w branży kreatywnej, kolaże, zdjęcia i mapy, powieszone na ścianie mogą być dla Ciebie źródłem inspiracji. Czasem jednak skupienie dużo bardziej wzmacniają białe ściany i pusta przestrzeń. W gabinecie również zadbaj o dobre oświetlenie i wentylację – wszystko to znacząco wpłynie na Twój komfort podczas pracy.