awbud.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

jakiewyposażenie do kuchni
Dom

Wyposażenie kuchni – czego nie może zabraknąć?

Serce domu, czyli kuchnia, powinno być wyposażone w sprzęty ułatwiające przygotowywanie posiłków oraz utrzymanie porządku. Chociaż mogłoby się wydawać, że do gotowania wystarczą jedynie kuchenka, lodówka, zlew i blat, to właśnie detale sprawiają, że praca w tym pomieszczeniu jest dobrze zorganizowana i mniej czasochłonna. W jakie akcesoria warto się zaopatrzyć, żeby chwile spędzone w kuchni były wyłącznie przyjemnością?

Niewielkie pojemniki – ogromna wygoda

Zakupione produkty trudno używać prosto z opakowań. Mogą się rozsypywać lub wyglądają po prostu nieestetycznie na stole. Otwarte mogą także wysychać lub psuć się pod wpływem wilgoci. Tu z pomocą przychodzą pojemniki do przechowywania. Masło umieszczone w maselniczce i dżem w specjalnym słoiku podane na śniadanie będą prezentować się bardziej elegancko, niż wystający z czterech stron papier po otwartym maśle i zwykły słoik z etykietą i kolorowym wieczkiem. Rozpoczynając nowy dzień, warto zafundować sobie odrobinę luksusu!

Przyprawniki – dodaj wyrazu swoim potrawom!

Sól i pieprz to niezwykły duet, bez którego trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek danie. Z uwagi na różne upodobania kulinarne, zazwyczaj doprawia się je do smaku bezpośrednio na talerzu. Stylowy przyprawnik na sól i pieprz sprawi, że będą one zawsze pod ręką, aby doprawić potrawy według własnych preferencji, jednocześnie uzupełniając dekorację na stole. Idealnym dopełnieniem będzie pojemnik na przyprawy, w którym można umieścić obydwa przyprawniki, zachowując tym samym porządek podczas spożywania posiłków.

kuchnia jakie wyposażenie

Deska do krojenia – niezbędny sprzęt każdego kulinarnego mistrza

Przygotowywanie potraw zazwyczaj wymaga krojenia produktów. Deska do krojenia zapewnia nie tylko ochronę blatu przed pocięciem, ale także pomaga w zachowaniu higieny. Najpopularniejsze są deski drewniane. Trwałe i odporne na uszkodzenia, odpowiednio pielęgnowane, mogą posłużyć bardzo długo. Warto jednak po umyciu wycierać je do sucha, ponieważ szybko wchłaniają wodę i mogą ulec zniszczeniu. Drewniane deski do krojenia nie tępią noży, co jest ich dodatkową zaletą.

Dlaczego tak ważne jest właściwe przechowywanie owoców?

Świeże owoce z pewnością można znaleźć w każdej kuchni. Nie zawsze są one jednak właściwie przechowywane. Ściśnięte w pojemnikach tracą swoje walory estetyczne, utrudniając selekcję tych, które zaczynają się psuć, oddziałując na resztę. Z kolei turlające się po blacie jabłka mogą być dość irytujące. Dlatego umieszczenie owoców w specjalnie przeznaczonych do tego celu koszykach pomoże nie tylko utrzymać je w ryzach, ale i usprawnić kontrolę nad ich świeżością.

jakie wyposażenie do kuchni

Niezbędny do utrzymania czystości w kuchni – na czym powiesić ręcznik papierowy?

Nieoceniony do wytarcia blatu, osuszenia rąk po zmywaniu i wielu innych czynności wykonywanych w kuchni. Ręcznik papierowy powinien być zawsze pod ręką, ale czy musi być jedynie mało estetyczną rolką, przestawianą z kąta w kąt? Nie! Nowoczesne uchwyty i stojaki na ręczniki papierowe pozwolą ustalić jego miejsce pobytu w kuchni. W mniejszych kuchniach świetnie sprawdzą się modele wiszące, niezabierające przestrzeni na blacie. Stojaki wolnostojące możesz przenosić według potrzeb.

Jedno jest pewne – rozwijająca się rolka przestanie być twoim koszmarem!

Minutnik – dobry przyjaciel zapracowanych kucharzy

To niewielkie urządzenie, choć często wypierane przez timery, w które wyposażone są najnowocześniejsze sprzęty AGD, uratowało już niejedną potrawę! Minutnik przyda się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest precyzyjne przestrzeganie czasu gotowania lub pieczenia. Mając go przy sobie, możesz śmiało zatopić się w lekturze ulubionej książki lub zająć się czymś innym podczas oczekiwania na przyrządzane przez ciebie danie. Nie pozwoli ci zapomnieć o wyłączeniu piekarnika na czas!

Wyposażenie kuchni zależy przede wszystkim od twoich potrzeb. Szukasz akcesoriów, które będą nie tylko przydatne, ale i dodadzą stylowego akcentu w twoim kulinarnym królestwie? Sprawdź na reuter.com, które z nich idealnie wpasują się w twój gust!

Materiał zewnętrzny

Witaj na blogu poświęconemu w 100% tematyce budowlanej, architektonicznej, ogrodniczej i wnętrzarskiej. Znajdziesz tutaj masę inspiracji, dzięki którym stworzysz swój wymarzony ogród i dom, a także dowiesz się wielu ciekawostek na temat majsterkowania. Zapraszamy do lektury!