awbud.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

ogród
Ogród

Jak wydajnie podlewać duży ogród?

Jest wiele sposobów podlewania ogrodu, ale oczywiście nie każdy jest tak samo wydajny i opłacalny. O ile w przypadku niewielkiego ogródka nie ma tak naprawdę większego znaczenia, czy zastosuje się nowoczesny system nawadniania, czy raz na jakiś czas podleje ogród ręcznie, o tyle przy większych terenach sprawa wygląda inaczej. Trudno sobie wyobrazić, że ktoś postawi na ręczne nawadnianie przy dużym ogrodzie, szczególnie że w takim przypadku trzeba poświęcić wiele czasu, aby wszystkie rośliny otrzymały odpowiednią ilość wody.

  1. Czy ręczne podlewanie ogrodu ma sens?
  2. Dlaczego warto wybrać system nawadniania ogrodu?
  3. Jak wydajnie nawadniać duży ogród?

Zobacz także: Dlaczego warto korzystać ze zbiornika na deszczówkę?

Warto więc zainteresować się nowoczesnymi rozwiązaniami, dzięki którym można zautomatyzować nawadnianie ogrodu. Wykorzystuje się do tego specjalne zraszacze, kroplowniki i inne elementy, które w połączeniu z odpowiednio ustawionymi sterownikami pozwalają zapomnieć o tego typu pracach w ogrodzie. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą ci w wybraniu najlepszego rozwiązania odpowiedniego do dużego trawnika lub ogrodu.

Czy ręczne podlewanie ogrodu ma sens?

Jeżeli komuś zależy na tym, aby zastosować tanie nawadnianie ogrodu, to może postawić na tradycyjne zraszacze lub węże ogrodowe. Chociaż takie rozwiązanie nie wymaga praktycznie żadnych większych inwestycji, to jego największą wadą jest to, że na każde podlewanie trzeba poświęcić określoną ilość czasu. Problem pojawia się wtedy, gdy ktoś planuje dłuższy wyjazd i zwyczajnie nie może przez kilka dni podlewać roślin lub trawnika. Można co prawda liczyć na wodę deszczową, ale jeżeli akurat nie będzie padało, to po powrocie zastanie się wysuszoną trawę i rośliny. Warto więc już teraz sprawdzić niezawodny system nawadniania kropelkowego i inne rozwiązania dostępne w ofercie https://www.podlane.pl/, gdzie zawsze można liczyć na wsparcie w doborze systemu w zależności od posiadanej powierzchni ogrodu.

Dlaczego warto wybrać system nawadniania ogrodu?

Nic dziwnego, że coraz więcej osób mających większe trawniki i ogrody decyduje się na systemy nawadniania. Można je stosować zarówno do roślin, czego najlepszym przykładem są linie kroplujące, jak i postawić na automatyczne systemy nawadniania trawników. Istotną zaletą takiego rozwiązania jest to, że systemy nawadniające uruchamiają zraszacze ogrodowe tylko wtedy, gdy jest to potrzebne. Dodatkowo ze względu na to, że praktycznie wszystkich roślin nie powinno się podlewać podczas największych upałów, automatyczny system zadba o to, aby regularne podlewanie odbywało się wczesnym rankiem lub późnym wieczorem. Pozwoli to ograniczyć zużycie wody, co z jednej strony obniża koszty związane z utrzymaniem ogrodu i trawnika, a z drugiej ma korzystny wpływ na środowisko. Więcej wskazówek na temat tego, jak można zadbać o oszczędzanie wody oraz jakie są dodatkowe zalety systemu nawadniania, można znaleźć w artykule opisującym, jak należy podlewać trawnik podczas dużych upałów: https://www.podlane.pl/blog/podlewanie-trawnika-w-czasie-upalow/.

Jak wydajnie nawadniać duży ogród?

Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań wykorzystywanych przy dużych ogrodach i trawnikach jest nawadnianie Rain Bird, które wyróżnia się wysoką wydajnością oraz niezawodnością. Jest to świetny wybór dla wszystkich, którzy chcą zamienić tradycyjny sposób podlewania na odpowiednie nawodnienie i dzięki temu oszczędzać czas oraz pieniądze. Informacje o asortymencie oferowanym przez wspomnianego producenta można znaleźć na stronie https://www.podlane.pl/rain-bird-prod-3, gdzie w razie potrzeby można od razu zamówić wszystkie niezbędne produkty.

Witaj na blogu poświęconemu w 100% tematyce budowlanej, architektonicznej, ogrodniczej i wnętrzarskiej. Znajdziesz tutaj masę inspiracji, dzięki którym stworzysz swój wymarzony ogród i dom, a także dowiesz się wielu ciekawostek na temat majsterkowania. Zapraszamy do lektury!