Dom i Budownictwo

Jak zaprojektować wnętrze szafy w przedpokoju - kilka inspiracji
Budownictwo

Jak zaprojektować wnętrze szafy w przedpokoju – kilka inspiracji

Co znajduje się na dnie Twojej przepastnej szafy? Jeśli potrafisz odpowiedzieć na to pytanie, to znaczy, że Twoja szafa to świetnie urządzone wnętrze, które jest wyjątkowym i funkcjonalnym dodatkiem do przedpokoju. Jeśli nie, przeczytaj o kilku praktycznych inspiracjach.

Stara szafa – nowe wnętrze

Nie da się ukryć, że stare szafy mają swój urok. To właśnie w nich odnajdujemy niezwykłe pamiątki, które pamiętają czasy zupełnie nam obce lub sięgające w głąb dzieciństwa. Pozbyć się takiej szafy trochę żal, lepiej więc dostosować ją do naszych dzisiejszych potrzeb. Jak zaprojektować wnętrze szafy w przedpokoju, która zachwyciła nas swoją historią? Bardzo praktycznym rozwiązaniem są regały, kieszenie i stojaki na buty. Szafa w przedpokoju to całkiem dobre miejsce właśnie na takie akcesoria. Przedpokój to przecież pierwsze pomieszczenie, które nas wita i żegna. Buty w takim miejscu? – Właśnie tak, a dzięki stojakom i regałom zapanuje wśród nich należyty porządek.

Wieszaki na drobiazgi

Apaszki, chusty, szale, rękawiczki, paski, torebki to nieodzowny element każdej szafy, który szczególnie lubi się zapodziać. Jak zaprojektować wnętrze szafy w przedpokoju, aby nie ginęły nam w niej drobiazgi? Popularne pojemniki z tworzyw sztucznych lub naturalnych materiałów jak ratan lub wiklina są niewątpliwie ładne, ale jeśli włożymy do nich nasze drobiazgi, to i tak, gdy zajdzie potrzeba, będziemy w nich grzebać, aby wyszukać pożądaną rzecz. W takim przypadku lepiej się sprawdzą wieszaki lub organizery, które bardzo łatwo dopasować do wnętrza szafy, a nam będzie zdecydowanie łatwiej mieć te wszystkie drobiazgi na oku.

Pudła i kosze

Niektóre są piękne. Możemy wybrać nawet takie, które sami zaprojektujemy, wybierając sentymentalny nadruk – przecież to tylko my do niej zaglądamy. Możemy je własnoręcznie ozdobić. Jak zaprojektować wnętrze szafy w przedpokoju, gdy do dyspozycji mamy właśnie tego typu pojemniki? Ich funkcjonalność polega przede wszystkim na tym, że możemy je ustawić na dowolnej wysokości i w dowolnym miejscu. Co w nich przechowywać? Pamiątki, kapelusze lub po prostu na co tylko przyjdzie nam ochota, ale niewątpliwie przyczynią się do zaprowadzenie ładu w szafie.

Drążki w szafie

Drążki to najważniejszy element w szafie. Właściwie możemy umieścić na nich wszystko. Jak zaprojektować wnętrze szafy w przedpokoju, gdy zamierzamy używać tylko drążków? Jeśli myślimy o okryciach wierzchnich, które z reguły są cięższe i dłuższe, zamontujmy drążek, który je będzie w stanie utrzymać. Spadające drążki to prawdziwa zmora. Jeśli będziemy wieszać bluzki, koszule i marynarki – wybierzmy dwa – jeden pod drugim – w ten sposób pomieścimy naprawdę wiele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.