Dom i Budownictwo

Szukasz mieszkania w Warszawie
Dom

Szukasz mieszkania w Warszawie? Sprawdź, co wziąć pod uwagę przy wyborze dewelopera

Jedna decyzja może zaważyć na tym, czy już wkrótce będziesz cieszyć się z wymarzonego mieszkania, czy będzie to początek Twojej drogi przez mękę. Sprawdź, jak wybrać dewelopera godnego zaufania. Podpowiadamy, na jakie aspekty warto zwrócić uwagę.

Poznaj wcześniejsze realizacje

Jak najłatwiej zweryfikować dewelopera? Zaufanie u potencjalnych inwestorów wzbudzają przede wszystkim te firmy, które mogą pochwalić się wieloletnim stażem na lokalnym rynku. Jeśli deweloper ma na swoim koncie przynajmniej kilka inwestycji zakończonych sukcesem, to wzrasta prawdopodobieństwo, że klucze do swojego wymarzonego mieszkania otrzymasz w ustalonym terminie.

Informacji na temat wcześniejszych inwestycji możesz szukać m.in. na stronie dewelopera. Pomocne mogą okazać się również fora internetowe, na których internauci wymieniają opinie dotyczące poszczególnych inwestycji. Weryfikuj źródła, z których czerpiesz wiedzę, a zyskasz pewność, że podejmiesz właściwą decyzję.

Sprawdź, czy deweloper może pochwalić się dobrymi opiniami

Gdy już znajdziesz informacje o dotychczas ukończonych realizacjach, to wybierz się na krótką wycieczkę i oceń, czy konkretny budynek/osiedle wygląda dokładnie tak, jak zostało to opisane na stronie dewelopera. Porozmawiaj też z mieszkańcami. Dzięki temu dowiesz się, czy podczas budowy nie pojawiły się żadne opóźnienia.

Opinie dotyczące wykonanych realizacji dostępne są również w sieci. Wspomniane w poprzednim akapicie fora internetowe to tylko jedna z możliwości weryfikacji dewelopera. Przeglądnij również lokalne grupy w mediach społecznościowych. Możesz dowiedzieć się z nich, jak mieszkańcom żyje się na nowych osiedlach.

Zweryfikuj dewelopera przed podpisaniem umowy

Zanim zdecydujesz się podpisać umowę z deweloperem, koniecznie sprawdź, czy jest to wiarygodna firma, która posiada wystarczające źródła finansowania inwestycji. Możesz sprawdzić np. to, czy wobec firmy nie toczy się postępowanie upadłościowe. Kondycję finansową firmy możesz poznać również poprzez dane z Krajowego Rejestru Sądowego czy Krajowego Rejestru Długów. Dowiedz się też, czy wybrany przez Ciebie deweloper należy do Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Przekonaj się, jak wygląda kontakt z deweloperem

W pierwszym momencie przebieg rozmowy z deweloperem może wydawać Ci się kwestią mało istotną, jednak forma kontaktu jest niezwykle ważna. Jeśli przedstawiciel firmy deweloperskiej szczegółowo objaśnia Ci każdy z etapów realizacji, szczegółowo odpowiada na zadawane pytania i jest dostępny zawsze, kiedy potrzebujesz uzyskać jakiekolwiek informacje, to jest to kolejny aspekt budujący zaufanie do wybranej firmy.

Porównaj ofertę z innymi inwestycjami w okolicy

Nie podejmuj pochopnie decyzji o wyborze dewelopera. Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych inwestycji w Twoim życiu, zatem dokładnie ją przemyśl. Nawet jeśli konkretny projekt nowego osiedla wpadnie Ci w oko, to zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy, sprawdź ofertę innych firm.

Przekonaj się, czy deweloper oferuje konkurencyjne ceny. Twój niepokój powinny wzbudzić zarówno oferty z wygórowaną ceną, jak i takie, które są aż nazbyt korzystne. Dokładnie przeczytaj warunki umowy i zadawaj pytania do momentu, aż uzyskasz odpowiedzi na wszelkie nurtujące Cię kwestie.

Chcesz mieć pewność, że deweloper, którego wybierzesz, jest godny zaufania i dotrzyma terminów zapisanych w umowie? Dantex to sprawdzony deweloper w Warszawie, który na rynku nieruchomości działa już od ponad 25 lat i ma na swoim koncie wiele inwestycji zrealizowanych z sukcesem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *