awbud.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

Nowoczesne meblościanki
Dom

Nowoczesne meblościanki do salonu – czy to się dzisiaj sprawdzi?

Wiele osób stawia dzisiaj na designerskie meble. Między innymi popularne są nowoczesne meblościanki do salonu. To prawdziwy hit ostatnich sezonów. W profesjonalnych sklepach meblarskich można je znaleźć w różnych wariantach. Jakich i gdzie kupić idealny model? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Sentyment do PRL-u?

W epoce PRL-u meblościanka miała być odpowiedzią na aktualne potrzeby mieszkańców miast. Borykali się oni natomiast najczęściej z problemem niewielkiej przestrzeni. W 45-metrowym mieszkaniu z reguły mieszkała czteroosobowa rodzina, która jakoś musiała tam pomieścić cały swój dobytek. Meblościanka dawała natomiast wiele możliwości. Liczne półki i szafki umożliwiały schowanie wielu skarbów – od zastawy stołowej, przez oszczędności, aż po bieliznę. W końcu salon niejednokrotnie stanowił jednocześnie sypialnię rodziców. Tak więc po meblościanki w sklepach ustawiały się bardzo długie kolejki i była ona przedmiotem westchnień i pragnień wielu osób. Warto jednak wiedzieć, że tak naprawdę meblościanka wcale nie została wymyślona w Polsce w latach 60. Na ten pomysł już pod koniec lat 40. wpadli amerykańcy projektanci. Charles i Ray Eames stworzyli serię mebli złożonych z połączonych modułów, które wpasowywały się w wymiary danego pomieszczenia. W Stanach Zjednoczonych ich pomysł nie zyskał jednak szczególnego uznania, w przeciwieństwie do Polski. Dzisiejsze nowoczesne meblościanki do salonu oczywiście nie przypominają tych sprzed lat. W pewien sposób jednak nawiązują do swoich pierwowzorów.

Meblościanki wielomodułowe

Współczesne, nowoczesne meblościanki do salonu najczęściej nie tworzą jednego elementu, ale co najmniej dwa. Popularne jest łączenie komody pod telewizor z szafką nad telewizor w tym samym stylu i o tej samej wielkości. Bardzo modne jest też zestawienie szafek stojących, pionowych z tymi poziomymi – stojącymi lub wiszącymi. Można z nich stworzyć naprawdę efektowną kompozycję. W centralnym punkcie takiej nowoczesnej meblościanki do salonu umiejscowiony jest oczywiście telewizor. Nowoczesne wersje tego typu mebli z reguły mają gładką powierzchnię, bez szczególnej sztukaterii i dodatków. Uzupełnione też bywają elementami szklanymi. Modne są zarówno szafki w kolorze drewnianym, jak i te w białym. Niektórzy klienci preferują nowoczesne meblościanki do salonu w wersji z połyskiem, inni wolą wariant matowy.

Gdzie kupić idealną meblościankę do salonu?

Kupując nowoczesne meblościanki do salonu najlepiej stawiać na te wysokiej jakości, wykonane z trwałych i wytrzymałych materiałów. Można je znaleźć w profesjonalnych sklepach meblarskich, specjalizujących się w tego typu zabudowie. Polecamy chociażby sklep internetowy Bromarkt.pl.

Witaj na blogu poświęconemu w 100% tematyce budowlanej, architektonicznej, ogrodniczej i wnętrzarskiej. Znajdziesz tutaj masę inspiracji, dzięki którym stworzysz swój wymarzony ogród i dom, a także dowiesz się wielu ciekawostek na temat majsterkowania. Zapraszamy do lektury!