awbud.pl

Dom i Budownictwo

projektowanie jadalni
Dom

Projektowanie jadalni – 7 przydatnych wskazówek

Jadalnia powinna pomieścić zarówno eleganckie biesiady, jak i codzienne posiłki, odzwierciedlać styl Twojego domu i pasować do Twojej przestrzeni. Dowiedz się, jak powinno odbyć się profesjonalne projektowanie jadalni dzięki naszym wskazówkom dotyczącym projektowania jadalni. Pomyśl nie tylko o stole i krzesłach – sięgnij po dywaniki, oświetlenie i schowki, aby odróżnić jadalnię od reszty pomieszczeń. Zadbaj o odpowiednią paletę kolorów.

Kształt stołu

Wybierając kształt stołu do jadalni, weź pod uwagę wymiary swojego pokoju, liczbę osób, które zazwyczaj chcesz usiąść oraz swój styl. Nie zapomnij o rozkładanym stole, dzięki czemu będziesz mógł dopasować stół do wielkości przyjęcia.

projektowanie jadalni - kształt stołu

W przypadku większych pomieszczeń dobrze sprawdzają się prostokątne lub wydłużone owalne stoły.
Dla mniejszych pokoi: kwadratowe lub okrągłe stoły najlepiej nadają się do małych przestrzeni lub otwartych koncepcji i ułatwiają łatwą rozmowę.

Rozmieszczenie stołu

Projektowanie jadalni to nie łatwa rzecz. Twój stół nie powinien zakłócać naturalnego przepływu ruchu w Twojej przestrzeni, więc rozważ główne ścieżki i dokonaj odpowiednich pomiarów. Pozostaw odpowiednią przestrzeń między stołem a ścianami (lub otwartymi ciągami komunikacyjnymi), aby goście mogli odsunąć swoje krzesła i nadal łatwo manewrować wokół innych mebli w jadalni.
Zakotwicz swój stół, umieszczając go centralnie przed ścianą, rzędem okien lub pod oprawą oświetleniową, aby wyznaczyć wyraźną jadalnię.

Krzesła, a projektowanie jadalni

Jeśli chodzi o wybór typu siedzenia, mieszaj i dopasowuj style, aby uzyskać oczekiwany wygląd, lub skorzystaj z pełnego zestawu do jadalni. Ponadto krzesła do jadalni powinny mieć wystarczająco dużo miejsca, aby zmieścić się pod stołem i dużo miejsca na łokcie dla gości.
Ku zestawy do jadalni

Dywany

Ułożenie dywanu spaja meble w jadalni, wzmacnia styl i osobowość oraz zapewnia wygodę. Jeśli martwisz się rozlaniem, wybierz łatwą do czyszczenia opcję bawełnianą lub syntetyczną. Stylistycznie możesz wybrać dywan z misternym wzorem, aby ukryć okruchy lub plamy, ale upewnij się, że pasuje do otaczającej tapicerki w pokoju i podkreśla zestaw stołu jadalnego.

Dywan powinien być na tyle duży, aby krzesła nie zahaczały o krawędź, gdy są odciągane. Przy rozkładanych stołach użyj wymiarów najczęściej używanych.

Kredensy i stoły bufetowe

Te dwufunkcyjne elementy zapewniają dodatkowe miejsce do przechowywania niezbędnych akcesoriów i oferują powierzchnię do serwowania napojów lub rodzinnych obiadów. Aby znaleźć styl, który bezproblemowo pasuje do Twojego układu, zastanów się, ile miejsca do przechowywania potrzebujesz. Czy chcesz, aby szuflady pomieściły sezonowe zastawy stołowe lub otwarte półki, aby wyeksponować wspaniałą chińską porcelanę? Weź również pod uwagę odcień drewna – zachowaj ostrożność, dopasowując zestaw do stołu jadalnego lub zamiast tego delikatnie zrównoważyć wygląd tonem uzupełniającym.

Projektowanie jadalni – praktyczne porady

Oświetlenie

Właściwa oprawa oświetleniowa może stać się wykrzyknikiem w każdej jadalni i powinna być zawieszona stołem, aby stworzyć przyciągający wzrok punkt centralny. Projektowanie jadalni musi dobrze skupić się na oświetleniu. Jakie lampy sufitowe polecamy nad stołem w jadalni? Żyrandole, wisiorki lub stałe oświetlenie szynowe. Zanim wybierzesz oprawę oświetleniową, pomyśl o stylu swojej jadalni i domu – wdzięczny żyrandol będzie się świetnie prezentował nad tradycyjną jadalnią, podczas gdy oświetlenie wiszące jest bardziej odpowiednie do nowoczesnej jadalni. Aby uzyskać alternatywny sposób wykorzystania oświetlenia, nałóż różne rodzaje oświetlenia, takie jak kinkiety i migoczące świece, aby stworzyć zachęcającą atmosferę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *