awbud.pl

Dom i Budownictwo

umywalki ścienne VAL
Dom

Starannie zaprojektowane umywalki ścienne VAL – unikatowa kolekcja umywalek, które odmieniają wygląd wnętrz

Znajdująca się w ofercie marki Laufen kolekcja VAL to godna uwagi propozycja dla osób poszukujących prostych linii oraz niezwykle cienkich krawędzi czyniących poszczególne produkty wyjątkowymi wyrobami w świecie nowoczesnego wyposażenia łazienek. Jej autorem jest projektant Konstantin Gricic, który niejednokrotnie zasłynął z kolekcji wychodzących poza przyjęte schematy i proponujących domownikom niezwykle komfortowe rozwiązania utrzymane w niepowtarzalnym stylu. Dlatego dużym sukcesem okazała się również kolekcja VAL, która zdobyła prestiżowe nagrody podczas takich konkursów jak IF Design Award czy Dobry Wzór. Na szczególną uwagę zasługują będące jej częścią umywalki ścienne, za których wyjątkowy design odpowiada zarówno kreatywność projektanta, jak i możliwość wykorzystania innowacyjnego materiału SaphirKeramik®.

Umywalki ścienne z kolekcji VAL – jakie są ich najważniejsze zalety?

Proponowane przez markę Laufen umywalki ścienne z kolekcji VAL są oryginalnym przykładem przemyślanego wykorzystania potencjału SaphirKermik® w projektach, które zachwycają nowoczesnymi kształtami umywalek. Mimo że umywalka ścienna VAL wyróżnia się prostymi, klasycznymi formami, zostały one połączone z niezwykle cienkimi ściankami, które dodają poszczególnym wyrobom charakteru. Dzięki temu, że wspomniany materiał SaphirKeramik®, który pojawia się tylko w produktach marki Laufen, pozwala na tworzenie bardzo cienkich ścianek przy zachowaniu ich wysokiej wytrzymałości, proponowane umywalki są niezwykle lekkie i subtelne, ale przy tym odporne na uszkodzenia mechaniczne. 

Warto również wspomnieć, że wyjątkową zaletą, która wyróżnia umywalki ścienne VAL, są półki odstawcze ozdobione oryginalnymi strukturalnymi wzorami, które występują w dwóch modelach. Tego typu projekty nie tylko bardzo dobrze się prezentują, ale zachwycają także większą funkcjonalnością, ponieważ półka odstawcza ze strukturalnym wzorem okazuje się mniej śliska niż gładkie powierzchnie, dzięki czemu świetnie sprawdzi się jako mydelniczka. Ponadto proponowane umywalki występują w różnych kształtach oraz rozmiarach, co pozwala na łatwe dobranie ich do poszczególnych wnętrz. 

umywalka ścienna

Rozmiary umywalek ściennych VAL – w jakich łazienkach sprawdzą się najlepiej?

Klienci, którzy decydują się na umywalkę ścienną z kolekcji VAL, mogą wybrać idealny model spośród wielu różnych szerokości wynoszących od 34 cm do 120 cm. Najmniejsza umywalka ścienna w wymiarach 34×22 cm bardzo dobrze sprawdza się między innymi w mniejszych łazienkach lub w łazienkach gościnnych. Warto zauważyć, że w modelach o szerokości wynoszącej 60 cm zastosowano również półkę odstawczą, która wpływa na większą funkcjonalność umywalki. Ponadto klienci zyskują możliwość wyboru szerszych umywalek (95-120 cm), w tym także umywalek podwójnych (120 cm), dwu lub jednokomorowych z dwoma otworami na baterie, co pozwala z łatwością dopasować dany model do potrzeb domowników. W umywalce ściennej dwukomorowej funkcję podziału pełni dodatkowa półka dostawcza zapewniająca przemyślane wykorzystanie całej przestrzeni.