awbud.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

szablony na ścianę
Budownictwo

Szablon na ścianę – sposób na ciekawe wnętrze

Szablony na ścianę to idealny sposób na szybką oraz tanią zmianę wnętrza. Nie ma nic gorszego niż nudna ściana. Szablony pozwolą na stworzenie wnętrza, które będzie interesujące i niebanalne. Jak wybrać idealny szablon na ścianę?

Zobacz także: Projekt mieszkania – co powinien zabierać? Czego możesz oczekiwać od projektanta?

Litery, kwiat czy zwierzęta?

Szablony na ścianę mają bardzo wiele różnorodnych wzorów. Nie zależnie od stylu, w jakim jest zaaranżowane nasze mieszkanie można dobrać wzór, który będzie idealnie komponował się z jego wystrojem.

Warto pamiętać, że szablony na ścianę można zastosować w każdym pomieszczeniu. Sprawdzą się w pokoju dziennym, łazience czy kuchni. Mogą witać odwiedzających nas gości w przedpokoju. Rozweselą również pokój naszego malucha.

Do salonu w stylu skandynawskim idealnie będą pasowały drzewa, w nowoczesnym wnętrzu sprawdzi się geometryczna głowa zwierzęcia, a salonie glamour białe ptaki na granatowej ścianie. W kuchni świetnie będą prezentowały się napisy, a w przedpokoju obraz dmuchawców na wietrze.

Dekorując ściany w pokoju dziecka również warto pamiętać o szablonach na ścianę. Sowa, balony czy koty schowane za komodą będą idealne do pokoju dziewczynki. W pokoju chłopca sprawdzą się traktory, wyścigówka czy rakieta, która leci do gwiazd.

Jak wybrać szablon?

Wybierając szablony na ścianę trzeba zastanowić się nie tylko, jaki wzór mają przedstawiać, ale również z jakiego materiału mają być wykonane. Dlaczego jest to takie ważne?

Szablony jednorazowe zazwyczaj wykonane są z papieru, który jest naklejany na ścianę. Po skończeniu malowania zrywamy go. Niestety najczęściej nie można wykorzystać go powtórnie. Jest to szablon, który sprawdzi się, gdy wzór ma być pojedynczy. Chcąc uzyskać powtarzalne wzory warto wybrać szablon wielorazowy.

Szablony wielorazowe są wykonane z tworzywa sztucznego. Połączenie między elementami są trwałe, więc nie trzeba obawiać się, że szablon po pierwszym malowaniu będzie uszkodzony, a kolejne obrazki będą niedokładne.

Wybierając szablony na ścianę należy skoncentrować się na szablonach, które są dobrej jakości. Szablon musi dobrze przylegać do ściany w przeciwnym razie farba zacznie się rozlewać, a to nie wygląda atrakcyjnie. Wzór, który będzie poprzerywany również nie będzie dekoracyjny.

Dekorowanie ścian pokoju to jeden z najprostszych, a jednocześnie najskuteczniejszych sposobów na zaaranżowanie wnętrza, które będzie ciekawe. Wzór, który będzie dobrze dobrany sprawi, że pokój stanie się interesujący i niebanalny.

Warto również pamiętać, że jest to dobry sposób na odświeżenie ścian, gdy budżet nie pozwala na większe i droższe remonty.

Witaj na blogu poświęconemu w 100% tematyce budowlanej, architektonicznej, ogrodniczej i wnętrzarskiej. Znajdziesz tutaj masę inspiracji, dzięki którym stworzysz swój wymarzony ogród i dom, a także dowiesz się wielu ciekawostek na temat majsterkowania. Zapraszamy do lektury!