awbud.pl

Dom i Budownictwo

biznes
Lifestyle

Dlaczego warto mieć biznes?

Praca stanowi bardzo ważną część życia każdego człowieka. Niestety, śledząc badania statystyczne zauważymy, że tylko 20% badanych deklaruje zadowolenie ze swojej pozycji zawodowej. W Polsce wiele osób zmuszonych jest wykonywać pracę której nie lubi, niezgodną z osobistymi preferencjami albo w niesprzyjających warunkach. Osoby, których dotyczą tego rodzaju problemy powinny rozważyć możliwość otwarcia własnej działalności gospodarczej.

Z czym powszechnie kojarzy się posiadanie biznesu?

Osoby, które nigdy nie pracowały na swoim myśląc o przedsiębiorcach mają przekonanie, że są to osoby niezależne, odważne i dobrze sytuowane. Biznes nieodłącznie kojarzy nam się z wysokimi zarobkami. W praktyce bywa z tym różnie, jednak z całą pewnością przedsiębiorca ma większe możliwości wpływu na wysokość swoich zarobków.

Dlaczego warto otworzyć własny biznes?

Nad otwarciem biznesu powinny zastanowić się wszystkie osoby, które czują się niespełnione w swojej obecnej pracy. Do tego kroku nierzadko popycha także desperacja. Swoje firmy otwierają osoby, które cierpiały z powodu mobbingu w pracy albo osoby z pracy zwolnione, zwłaszcza gdy są w wieku 50+. Własny biznes jest więc szansę na realizację osobistych pomysłów, spełnianie marzeń i pracę według swoich zasad. Pewna niezależność czasowa jaka w nim występuje pozwala na łączenie pracy z innymi aktywnościami, na przykład z wychowywaniem dzieci. Mała jednoosobowa działalność będzie także dobrym rozwiązaniem dla osób, które posiadają pewne ograniczania, na przykład mieszkają daleko od dużych miast albo mają problemy zdrowotne. Pracując na swoim mamy też możliwość samodzielnego dobierania współpracowników. Można z kimś zaufanym zawiązać spółkę albo zatrudnić pracowników do pomocy. Przedsiębiorca ma duży wpływ na to, co dzieje się w jego biznesie. To on decyduje o tym, jakie wprowadzi produkty czy usługi. Sam też podejmuje decyzję z kim będzie współpracował w zakresie dostaw towarów czy przesyłek kurierskich. Jeśli chce może sprawy księgowe zlecić do biura rachunkowego. Osobiście będzie też wpływał na kształt i rozmiar działań promocyjnych w firmie.

Co można zyskać pracując na swoim?

Pracując u siebie w pewnym wymiarze oszczędzamy sobie stresów. Nie musimy wykonywać bezsensownych poleceń szefów czy tracić czasów na zbędne tworzenie dokumentów. Przedsiębiorca to człowiek bardzo efektywny, który wykonuje przede wszystkim te działania, które popychają jego firmę do przodu. Praca na swoim pozwala na doskonalenie organizacji czasu pracy. Osoby produktywne potrafią tak podzielić swój dzień, że przez kilka godzin intensywnie pracują a popołudniami i w weekendy mają czas na przyjemności. Własny biznes to sposobność do zarabiania dużych pieniędzy a także prestiż. Pracujemy na swoją markę, budujemy pozycję swojej firmy w otoczeniu a po latach można na przykład przekazać ją dzieciom albo sprzedać za dobre pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *