awbud.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

Jak zamontować deskę tarasową
Budownictwo

Jak zamontować deskę tarasową modrzew europejski?

Dużo ludzi marzy o tarasie, na którym po pracy można wypocząć, poczytać książkę lub wypić kawę, czy spędzić czas ze znajomymi, ale nie wiedzą jak wykonać taki taras. W tym artykule dowiesz się od czego zacząć budowę tarasu, jakie narzędzia będziesz potrzebować oraz najważniejszy temat artykułu „jak zamontować deskę tarasową modrzew europejski”.

Budowa tarasu – od czego zacząć?

Przede wszystkim budowę tarasu należy rozpocząć od ustalenia jego wielkości i przeanalizowania, czy bardziej nam zależy na śniadaniu przy wschodzie słońca, czy kolacji przy zachodzie. Modne są również tarasy narożne, które pozwolą połączyć te dwie opcje. Kolejnym krokiem będzie wybór materiału do wykonania tarasu, my skupimy się tylko na desce tarasowej modrzew europejski. Następnie musimy wykonać stabilne podłoże pod nasz taras, bo oczywiście nie chcemy się na nim czuć jak na statku, ale też zależy nam na wytrzymałym miejscu do wypoczynku na długie lata. 

Jeśli mamy pewność, że podstawa jest wykonana prawidłowo układamy belki nośne, które będą tworzyć izolację naszego tarasu z podłożem.

Deska tarasowa modrzew europejski – montaż

Modrzew europejski posiada sporą ilość owalnych sęków oraz pomarańczowy kolor. Charakteryzuje się naturalną wysoką odpornością na działanie warunków atmosferycznych, dlatego idealnie nadaje się nawet na niezadaszony taras. Przez swój charakterystyczny kolor wystarczy go zabezpieczyć przed działaniem szkodników, dzięki temu zostaniemy przy jego naturalnej barwie.
Przed rozpoczęciem ułożenia desek stajemy przed wyborem, czy układać równolegle, czy prostopadle do drzwi. Ułożenie prostopadle do drzwi optycznie nam przedłuży taras, natomiast układanie równolegle optycznie poszerzy. Należy również pamiętać o odpowiednim rozstawie legarów, do których będziemy montować deskę tarasową modrzew europejski, zbyt duże odstępy spowodują uginanie się desek pod ciężarem. 

Deskę do legarów montujemy wkrętami najlepiej ze stali nierdzewnej, przed wkręceniem wkrętów należy nawiercić otwór wiertłem trochę mniejszej średnicy, niż średnica wkrętów, w ten sposób unikniemy pękania desek.

Deski tarasowe z modrzewia europejskiego znajdziesz na stronie: https://skladydrzewne.pl/oferta/tarasy-drewniane/deski-tarasowe/deska-tarasowa-modrzew-europejski/

Co potrzebujemy do rozpoczęcia prac?

Jeśli mamy podłoże gotowe, wiemy jak zamontować deskę tarasową modrzew europejski, możemy zabierać się do montażu. Ale w tym momencie zadajemy sobie pytanie „jakich narzędzi będę potrzebować?”.

Najważniejsze, to jest mieć czym przykręcić deskę. Wystarczy nam do tego zwykła wkrętarka akumulatorowa lub wiertarka sieciowa. Wiele sklepów oferuje docinanie desek na wymiar, ale jeśli u nas w sklepie nie ma takiej opcji, musimy zaopatrzyć się w wyrzynarkę lub piłę tarczową do drewna.
Następnym ważnym narzędziem będzie miara oraz ołówek stolarski lub budowlany, do odpowiedniego zaznaczenia deski przed cięciem. Oczywiście będziemy również potrzebować pędzla do pomalowania desek. Jeśli nie posiadasz takich narzędzi jak wyrzynarka lub wkrętarka, a nie chcesz wydawać kilkaset złoty na narzędzia, które już się nie przydadzą, możesz poszukać firm w okolicy, które wypożyczają sprzęt za opłatą.

Witaj na blogu poświęconemu w 100% tematyce budowlanej, architektonicznej, ogrodniczej i wnętrzarskiej. Znajdziesz tutaj masę inspiracji, dzięki którym stworzysz swój wymarzony ogród i dom, a także dowiesz się wielu ciekawostek na temat majsterkowania. Zapraszamy do lektury!