awbud.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

budowa domu
Budownictwo

O czym pamiętać podczas budowy domu, aby było to ekonomiczne?

Jesteś w trakcie planowania inwestycji swoich marzeń, czyli budowy własnego domu, który zapewni rodzinie bezpieczeństwo, komfort i zadowolenie? To niezwykle ważna decyzja oraz krok milowy w życiu. Dom jednorodzinny to poważana decyzja, która wymaga odpowiedniego wsparcia profesjonalistów oraz przygotowanego do niej budżetu. Warto wiedzieć, w jaki sposób zminimalizować stres związany ze stawianiem własnego dachu nad głową. Wystarczy pamiętać o kilku elementach, które pomogą skutecznie zmniejszyć koszty inwestycji.

Wybór nowoczesnej metody fundamentowania

Fundamenty to podstawa dla każdego domu, która zapewnia odpowiednią nośność oraz gwarantuje wytrzymałość niezależnie od przemijającego czasu czy zróżnicowanych czynników zewnętrznych. Dlatego decyzja o tym, jaki wybierzemy sposób fundamentowania jest bardzo kluczowa. Odgrywa ona ogromną rolę w kontekście samej eksploatacji budynku, ale także jeśli chodzi o czas trwania budowy oraz jej koszty. Warto przekonać się do nieco bardziej nowoczesnych metod i zamiast tradycyjnych ław fundamentowych postawić na alternatywę dającą gwarancję zadowolenia. O czym mowa?

Płyta fundamentowa to doskonały sposób będący skutecznym zamiennikiem dla tradycyjnych rozwiązań. Stanowi bardzo pozytywne zaskoczenie dla wielu osób – nie tylko zapewnia funkcjonalność, ale także sporą oszczędność. Choć wybierając płytę fundamentową, musimy się liczyć z tym, że zastosowanych będzie więcej materiałów, to nadal taki wariant inwestycji jest zdecydowanie bardziej ekonomiczny niż pozostałe. Dlaczego? Płyta fundamentowa zapewnia świetną izolację. Wybierając ją, masz pewność doskonałej trwałości oraz energooszczędności. Co jest niezwykle ciekawe, płyta fundamentowa jest także sama w sobie posadzką. Jest to oszczędność sama w sobie.

Odpowiednia izolacja płyty fundamentowej

Mając na uwadze wybór płyty fundamentowej, warto także pamiętać o tym, iż musi być ona odpowiednie zaizolowana, aby płyta spełniała swoje zadanie w jak najlepszy sposób. Bogaty wybór różnorodnych kształtek styropianowych pozwala na ich swobodny dobór i zakup. Na rynku można znaleźć system szalunkowy, w którego skład wchodzą: narożniki styropianowe – zewnętrzne oraz wewnętrzne, elementy brzegowe proste, elementy wjazdu do garażu. 

Wybierając kształtki styropianowe, masz gwarancję doskonałego izolowania płyt fundamentowych. Dzięki nim płyty będą świetnie zabezpieczone i uszczelnione przez likwidację liniowych mostków termicznych. Beton nie wypycha kształtek, ponieważ wycinane są one z jednego bloku styropianu, a kształt szalunku zapewnia samo wypieranie się. Warto wybrać płyty fundamentowe, ponieważ ich szalunek jest niezwykle prosty. Jakie są jego zalety? Przede wszystkim bardzo szybki oraz łatwy montaż, świetna izolacja termiczna, likwidacja wszelkiego rodzaju mostków termicznych – pionowych oraz liniowych. Dodatkowo brak konieczności stosowania szalunków drewnianych, a co więcej – nieograniczony kształt.

Witaj na blogu poświęconemu w 100% tematyce budowlanej, architektonicznej, ogrodniczej i wnętrzarskiej. Znajdziesz tutaj masę inspiracji, dzięki którym stworzysz swój wymarzony ogród i dom, a także dowiesz się wielu ciekawostek na temat majsterkowania. Zapraszamy do lektury!