awbud.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

Leżaki ogrodowe
Ogród

Leżaki ogrodowe: doskonały sposób na relaks w ogrodzie

Jednym z elementów wyposażenia ogródka, na który warto postawić są leżaki ogrodowe. Są niezastąpione, jeśli chcemy stworzyć strefę relaksu i odpoczynku. Jakie leżaki ogrodowe dostępne są obecnie w sprzedaży?

Zobacz także: Jak połączyć ogród z sadem?

Dlaczego warto mieć leżak w ogrodzie?

Leżaki ogrodowe nie zajmują wiele miejsca. Są natomiast idealne, jeśli chcemy mieć w ogrodzie możliwość położenia się i relaksu. Nawet najlepsza huśtawka czy altana ogrodowa nie zapewni możliwości przyjęcia takiej pozycji ciała, jak właśnie leżak. Wypoczynek w leżącej oraz półleżącej pozycji to najlepsze, co latem można sobie zafundować we własnym ogrodzie.

Co brać pod uwagę, kupując leżaki ogrodowe?

Propozycje producentów są naprawdę bardzo różne. Dlatego udając się do sklepu po zakup leżaka, warto pamiętać, aby pod uwagę brać między innymi:

  • wielkość;
  • materiał, z jakiego leżak został wykonany;
  • pozycję, jaką zapewnia;
  • to, czy można regulować kąt nachylenia oparcia.

Dobry leżak to taki, który gwarantuje komfort, wygodę i idealnie wpisuje się w potrzeby i oczekiwania osoby, która będzie z niego korzystać.

Z jakich materiałów może być wykonany leżak ogrodowy?

Leżaki ogrodowe, które dzisiaj znaleźć można w sprzedaży wykonywane są z różnych materiałów. Wyróżnia się te z:

  • tworzywa sztucznego;
  • drewna;
  • technorattanu;
  • aluminium.

Każdy z wymienionych materiałów ma swoje wady i zalety

Leżaki ogrodowe z tworzywa sztucznego

Leżaki ogrodowe wykonane z tworzyw sztucznego cieszą się największą popularnością. Jest to wynik między innymi stosunkowo niskiej ceny, która sprawia, że na zakup takich leżaków może sobie pozwolić wiele osób. Plusem tworzywa sztucznego jest łatwość utrzymania w czystości. Takie leżaki można myć ciepłą wodą z dodatkiem detergentu. Trzeba jednak pamiętać, że bardzo często tworzywo sztuczne źle znosi działanie promieni słonecznych.

Leżaki ogrodowe z technorattanu

To prawdziwy hit ostatnich lat. Technorattan jest nowoczesnym materiałem, który z powodzeniem zastępuje naturalny rattan. Co ważne, do złudzenia go przypomina. Jest niezwykle trwały, dobrze znosi działanie czynników atmosferycznych. Nawet deszcz i długotrwałe narażenie na działanie promieni słonecznych nie przyczyniają się do pogorszenia wyglądu mebli ogrodowych wykonanych z technorattanu. Do tego nie ma najmniejszego problemu, aby takie meble utrzymać w czystości. Technorattan można myć szmatkami zmoczonymi wodą.

Leżaki ogrodowe z drewna

Leżaki ogrodowe drewniane również są kupowane bardzo chętnie. Ich plusem jest bez wątpienia wygląd. Drewno jest materiałem bardzo estetycznym i stylowym. Wykonane z niego leżaki są eleganckie i na pewno staną się ozdobą każdego ogrodu, w którym się znajdą. Niestety, wymagają regularnej konserwacji. W przeciwnym razie szybko stracą dobry wygląd. Co więcej, mogą nawet nie nadawać się do dalszego użytku.

Bez wątpienia warto mieć w swoim ogrodzie przynajmniej jeden leżak. Będzie on doskonałym miejscem do relaksu w porze letniej.

Witaj na blogu poświęconemu w 100% tematyce budowlanej, architektonicznej, ogrodniczej i wnętrzarskiej. Znajdziesz tutaj masę inspiracji, dzięki którym stworzysz swój wymarzony ogród i dom, a także dowiesz się wielu ciekawostek na temat majsterkowania. Zapraszamy do lektury!