awbud.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

szara łazienka
Budownictwo

Szara łazienka – jakie dodatki

Szarość przeżywa teraz swoją drugą młodość, znakomicie odnajdując się w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. To kolor neutralny, który pasuje dosłownie do wszystkiego, ale jednocześnie totalnie nie nudny. Szarość jest ciekawą alternatywą dla klasycznej bieli. Śmiało można ją wykorzystywać nie tylko w pokojach dziennych, ale nawet i w… łazienkach! A z jakimi dodatkami polubi się szara łazienka? Jakie akcesoria warto w niej umieścić, aby doprowadzić ją do spójnego i oczywiście atrakcyjnego wizerunku?

Szarość wręcz domaga się tego, by połączyć ją z drewnem. Ten materiał idealnie współgra właśnie z chłodniejszymi i jaśniejszymi barwami, ponieważ subtelnie je ociepla i dodaje koloru wnętrzom. Drewno nie powinno wypełniać jednak jakiejś większej części pomieszczenia. Najlepiej zastosować je w dodatkach, sięgając po drobniejsze akcesoria łazienkowe wykonane właśnie z naturalnego drewna. Stworzą one zgrany duet z szarymi ścianami i kafelkami oraz urządzeniami sanitarnymi. To propozycja wprost wyciągnięta ze stylu skandynawskiego.

Szara łazienka może też zostać jeszcze bardziej ożywiona przy pomocy… zieleni. Jeżeli nawet występujące w niej dodatki utrzymano w ciemnej bądź neutralnej kolorystyce, warto by było wprowadzić do pomieszczenia przynajmniej kilka radośniejszych elementów. Najlepiej sprawdzą się w tej roli po prostu żywe rośliny. Postawione na parapecie przy oknie bądź ustawione w wysokich donicach bezpośrednio na podłodze efektownie zabawią się wizerunkiem wnętrza i totalnie je odmienią.

aquabath.pl
Witaj na blogu poświęconemu w 100% tematyce budowlanej, architektonicznej, ogrodniczej i wnętrzarskiej. Znajdziesz tutaj masę inspiracji, dzięki którym stworzysz swój wymarzony ogród i dom, a także dowiesz się wielu ciekawostek na temat majsterkowania. Zapraszamy do lektury!